Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Hamilton si koupil ikonický sporťák za 400 milionů, nafotili ho i s cenným nákladem
25.1.2020 | Petr Miler
O šestinásobném mistrovi světa F1, jeho stylu a názorech si můžete myslet, co chcete, jeho automobilový vkus je ale neobyčejně vytříbený. Že vlastní také McLaren F1, málokdo ví.
Lewis Hamilton je nepochybně jedním z nejlepších pilotů historie Formule 1. Už zisk šesti titulů mistra světa svědčí o mnohém, až jeho suverénní počínání téměř bez ohledu na to, kdo byl jeho týmovým parťákem, ukazuje jeho výjimečnost. Je také jedním z nejlépe placených jezdců, ať už jde o příjmy plynoucí ze samotného závodění, nebo přidružených marketingových aktivit. Přidejte si k tomu fakt, že je podle svých slov posedlý auty a doberete se ke skoro nevyhnutelnému závěru - vlastní spoustu výjimečných automobilů.
O řadě z nich jste patrně slyšeli, Hamiltonovo unikátní Pagani s V12 a manuálem je už proslulé, kupodivu mu patří také několik Ferrari. Z moderních strojů bychom mohli jmenovat další, třeba McLaren P1 nebo hned dva Mercedesy Project One. Všechny tyto superstroje ale v našich očích zastiňuje ten, který tento týden vytáhl do ulic Los Angeles.
Ne každý totiž ví, že Hamilton si koupil také legendární McLaren F1. Po léta nejrychlejší vůz planety a dodnes rychlostně nepřekonaný automobil s atmosféricky plněným motorem je navěky autem snů pro všechno čím je - neexistuje jiný vůz schopný uhánět rychlostmi blížícími se 400 km/h s manuální převodovkou, dvěma spolujezdci a sadou zavazadel, mimo jiné.
Lewisovi H. patří kus s pořadovým číslem 44 a právě ten vyvenčil v průběhu týdne v ulicích Los Angeles. Pozoruhodné je to samo o sobě, ale podívejte se na jeho společnost - ve voze má dvě dámy, blondýnku po pravé straně a brunetku po levé. Tady si někdo zimní přestávku ve Formuli 1 umí pořádně užít, s jeho jměním pohybujícím se v řádu miliard korun (jen onen McLaren má dnes cenu okolo 400 milionů) to jde určitě snáz.





Lewis Hamilton coby mnohonásobný mistr světa F1 k McLarenu F1 neobyčejně pasuje
Zdroj: carmodification@Instagram
Bleskovky
Už se ví, kolik musel nizozemský miliardář zaplatit za unikání Bugatti „Mlha”, postavili ho jen pro něj
před 6 hodinamiFascinující, kdysi zaříznutý turbínový supersport nakonec vyjel na silnice, sám jeho autor ho dokončil a ukázal v akci
15.8.2025Hasiči ani záchranáři nechápou, jak mohl někdo z této nehody vyváznout až do té míry, že beze stopy zmizel z místa
14.8.2025
Nejnovější články
Ojeté elektromobily propadají u německých STK, jeden je dokonce nejhorší ze všech aut
před hodinouPosedlost VW nezná mezí. Firma je prý „na správné cestě”, jubileum slaví s pomocí auta, kterému zakázali vstup do USA
před 3 hodinamiElektromobily přišly o další umělou a vpravdě nesmyslnou výhodu, jejich koupě dává ještě menší smysl
před 4 hodinamiUž se ví, kolik musel nizozemský miliardář zaplatit za unikání Bugatti „Mlha”, postavili ho jen pro něj
před 6 hodinamiVW zkouší okouzlit zákazníky tím, že je nechá každý měsíc znovu platit za výkon, který jim už jednou prodal z výroby
před 7 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva