- -

Lze hrát Doom za jízdy v autě a střílet klaksonem? Ne, ale vypadá to skvěle (video)

Spustit původní Doom na displeji nového Porsche 911 je velmi snadné, říká video. Klaksonem pak střílíte po příšerách. Má to ale jeden háček.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lze hrát Doom za jízdy v autě a střílet klaksonem? Ne, ale vypadá to skvěle (video)

21.2.2017 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Spustit původní Doom na displeji nového Porsche 911 je velmi snadné, říká video. Klaksonem pak střílíte po příšerách. Má to ale jeden háček.

Milujete staré hry a napadlo vás, že by nebylo špatné je hrát i v svém autě? Nemusíte zůstat jen u mobilu, však informačně-zábavní systémy moderních aut jsou počítače, které svým výkonem snadno překonají možnosti systémů z hloubi devadesátých let. Takový legendární Doom - ten starý, z roku 1993 - v tomto směru vyloženě láká a autor videa níže říká, že existuje způsob, jak jej obrazovce infotainmentu rozchodit. A jako ovladače používat plyn, brzdu, volant a klakson.

Předvádí to na novém Porsche 911, ale mělo by to jít i ve spoustě jiných aut, pokud mají mechaniku na CD. Prostě strčíte do portu USB flash disk, kde je textový soubor s VIN. Když pak nastartujete auto, dostanete se do jakési verze nouzového režimu, která existuje proto, aby mohl jakýkoliv mechanik pracovat s jakýmkoliv autem. Pak jen strčíte CD s Doomem do mechaniky a spustíte hru. Základní ovládací prvky auta, jako volant, plyn, brzda a řazení, jsou nyní také ovládacími prvky Doomu na displeji.

Zní to zajímavě a vypadá ještě lépe, však se na to podívejte v akci. Dobře, možná to není nejbezpečnější a představa řidičů všude kolem troubících jak o život při snaze rozstřílet nějakou příšeru také nezní libě, ale kouzlo to prostě má. Také to ale má jeden háček - je to vtip. Nic jako snadný přístup do nouzového režimu infotainmentu nebo diagnostiky neexistuje, automobilky dělají přesný opak, než Matt Swarthout říká - snaží se přístup do vnitřností elektroniky vozu co nejvíce ztížit. Z pochopitelných důvodů. A představa, že by hru bylo možné zničeho nic ovládat volantem, pedály a klaksonem je dokonale absurdní.

Můžeme se bavit o tom, jak to nemáte zkoušet doma, ale klidně to zkuste - nebude to fungovat. Doom na displeji byl pravděpodobně přidán dodatečně, při jízdě (na uzavřeném pozemku, dodáváme) displej možná nanejvýš zobrazil hlášku, že nerozpoznává na flash disku nebo CD-ROMu žádnou hudbu. To už nám ale autor videa nejspíše jednou poví sám, teď se nejspíše dobře baví tím, že mu podstatná část světa na tento vtip skočila...

Lze hrát Doom za jízdy v autě a střílet klaksonem? Ne, ale vypadá to skvěle (video) - 1 - Doom v aute video 01Lze hrát Doom za jízdy v autě a střílet klaksonem? Ne, ale vypadá to skvěle (video) - 2 - Doom v aute video 02Lze hrát Doom za jízdy v autě a střílet klaksonem? Ne, ale vypadá to skvěle (video) - 3 - Doom v aute video 03Lze hrát Doom za jízdy v autě a střílet klaksonem? Ne, ale vypadá to skvěle (video) - 4 - Doom v aute video 04Lze hrát Doom za jízdy v autě a střílet klaksonem? Ne, ale vypadá to skvěle (video) - 5 - Doom v aute video 05Lze hrát Doom za jízdy v autě a střílet klaksonem? Ne, ale vypadá to skvěle (video) - 6 - Doom v aute video 06Lze hrát Doom za jízdy v autě a střílet klaksonem? Ne, ale vypadá to skvěle (video) - 7 - Doom v aute video 07Lze hrát Doom za jízdy v autě a střílet klaksonem? Ne, ale vypadá to skvěle (video) - 8 - Doom v aute video 08Lze hrát Doom za jízdy v autě a střílet klaksonem? Ne, ale vypadá to skvěle (video) - 9 - Doom v aute video 09Lze hrát Doom za jízdy v autě a střílet klaksonem? Ne, ale vypadá to skvěle (video) - 10 - Doom v aute video 10
Vypadá to krásně, ale je to vtip. Ovšem, pobaví...

Zdroj: vexal@Youtube

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama