Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Někdo si neobvykle koupil maximálně vybavené BMW se základním motorem
15.5.2019 | Mirek Mazal
Lidé obvykle na autě buď šetří a nebo nešetří, takže jsme běžně svědky obecně skromných nebo obecně neskromných specifikací. Tady si někdo koupil extrémní výbavu s nejlevnějším motorem.
Nabídka divize BMW Individual je něco jako cukrárna pro dospělé. S dostatečnými prostředky mohou zákazníci vybírat téměř jakékoli doplňky s paletou barevných kombinací ze stovek dostupných odstínů lakování. Oddělení splněných přání se orientuje na detaily a snaží se vyhovět těm nejnáročnějším klientům, kteří mají neobvyklé požadavky zajištěné dostatečným limitem bankovního konta.
Produkty individualistického programu jsou nepřehlédnutelné modely, často se opulentní příplatky týkají verzí M, které jsou ve výsledku stejně honosné jako rychlé, popřípadě osmi- či dvanáctiválcových modelů. Nové BMW 7 Individual vystavené v Abu Dhabi dodržuje zvyky jen z poloviny, protože výbavou přetéká, ale motorově padlo na úplné dno.
Kus pro arabského zákazníka byl nakonfigurován do tlumené červené barvy Aventurine Red II Metallic s chromovými akcenty. Exteriéru sluší i dvoubarevné disky kol, ale ohromnost předních ledvinek zůstává nezměněna. Uvnitř moderní limuzíny převládá tříbarevný mix béžové a černé s matným chromem na některých místech. Kůže se dřevem zapadá do konceptu luxusního BMW opatřeného dodatky s přídomkem Individual.
To nejzajímavější se ale skrývá pod kapotou. Vzhledem ke zvykům arabských šejků by se dal očekávat samozřejmě vrcholný typ M760Li, ale červená sedmička je jen pokorná verze 730Li osazená dvoulitrovým čtyřválcem. Malý přeplňovaný motor nemá špatné parametry, disponuje 259 koňmi (190 kW) a 400 newtonmetry a zrychluje na stovku za 6,3 sekundy. Jenže tato čísla neříkají celý příběh, dvoulitrové turbo s tímto autem necvičí zrovna s lehkostí a elegancí. Označení 30i neuspokojí ani náročnějšího řidiče BMW řady 3, natož pak řady 5 a už vůbec ne v řadě 7, kde si v kontrastu s výbavou za miliony musí člověk pokládat otázku: To už nezbylo na lepší motor? I jakýkoli šestiválec by byl mnohem přijatelnější volbou.












Vlajková loď BMW se pyšní mimořádnou výbavou a provedením, ale pohonem je na úplném dnu nabíky
Zdroj: BMW Abu Dhabi Motors@Facebook
Bleskovky
Dražba cenných aut slavné aukční firmy se proměnila v demoliční derby poté, co jednomu z jejích řidičů „ujela noha”
včera
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
5.11.2025
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
4.11.2025
Nové na MotoForum.cz
- Kdo bude posledním šampionem MotoE? včera 22:08
- Záchranné laso pro Filipa Salače včera 11:36
- GP Portugalska: Všechno je připraveno pro Pedra Acostu 5.11.2025
- V Moto2 je rozdíl mezi lídrem a druhým pouhých 9 bodů 5.11.2025
- Grand Prix se vrací do Evropy 4.11.2025
Nejnovější články
Honda zabila možná poslední šanci zachránit image nového Preludu, navíc sama sebe usvědčuje ze lži
před 2 hodinami
Další na odstřel: Ford má po letech ztrát a trápení bez náhrady ukončit výrobu svého klíčového elektromobilu
před 3 hodinami
Původně jen elektrický silák se začal prodávat i ve spalovací verzi. A najednou je z něj nejlevnější takhle silné a rychlé auto
včera
Jeep žádá majitele statisíců aut z posledních let, aby je parkovali daleko od domů, mohou shořet
včera
A tak se to prostě stane: Automobilka odpískala příchod hned dvou hotových elektrických modelů pro nezájem
včera
Živá témata na fóru
- Onboard videa 11.07. 09:35 - řidičBOB
- Má někdo zkušenost s nákupem ojetého auta z Německa přes malého dovozce? 11.07. 09:23 - řidičBOB
- Lampárna (stěžovatelna) 11.07. 07:05 - Stepan
- Policejní kontroly a měření 11.07. 06:36 - řidičBOB
- Nástroj k nákupu auta (STK,SPZ,VIN) 11.06. 16:27 - jreh
- Rychlodotazy 11.06. 10:02 - řidičBOB
- Řidiči, co to mají v ruce... 11.05. 20:57 - abgx1
- BMW Divize 11.05. 10:19 - pavproch
