Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mercedes Concept IAA se poodhalil, ukáže zřejmě konkurenta Tesly Model S
13.9.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Inteligentní Aerodynamický Automobil ze Stuttgartu zatím odhalil jen siluetu a kousek zádě, ale mohl by to být silný elektromobil. Nebyl by u Mercedesu první.
K řadě konceptů na autosalonu ve Frankfurtu se připojí stroj s názvem IAA, který přijede ze Stuttgartu. Nedošlo k žádnému komunikačnímu šumu, to auto to má na sobě napsáno - Concept IAA. Tahle písmena zde znamenají Intelligent Aerodynamic Automobile a určitě není náhodou, že frankfurtský autosalon se také jmenuje IAA - Internationale Automobil-Ausstellung, tedy Mezinárodní automobilová výstava.
Značka Mercedes-Benz bude tímhle zatím záhadným strojem předpovídat svou budoucnost, dost možná plně elektrickou a přímo soupeřící s Teslou Model S. „Pracujeme na inteligentním konceptu velmi atraktivního elektrického vozidla s dojezdem 400 - 500 kilometrů,” uvedl před několika dny Thomas Weber, šéf vývoje Mercedesu, v rozhovoru pro německý Auto Motor und Sport.
Nebyl by to první elektromobil Mercedesu, samozřejmě. Jistě si vzpomenete na třídu B Electric Drive, která vznikala v jakési spolupráci právě s Teslou, a také na SLS AMG Electric Drive, které bylo jasně zelené a nabídlo 740 koní na všech čtyřech kolech. Právě zhruba takové síly je potřeba k tomu, aby člověk mohl Modelu S pořádně konkurovat. Co z Conceptu IAA vznikne, se dozvíme velmi brzy.
Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2015.


Tohle by mohl být stuttgartský konkurent Tesly Model S
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
BMW začalo s poslední novinkou potichu používat nové logo, nevšiml si toho skoro nikdo
před 4 hodinamiPříplatkové karbonové stěrače na Porsche 911 jsou výsměch v době, kdy auto s faceliftem nabralo 82 kilo jako nic
včeraLevnější verze nových Mercedesů dají ostatním lidem na palubě jasně najevo, jak moc jste na nich šetřili
9.9.2025
Nejnovější články
Ford už v krizi chystá náhradu za zaříznutý Focus. Zkuste se nesmát. Anebo nebrečet
před 23 minutami„Prvním pravidlem byznysu je dělat to, co chce zákazník,” říká šéf Škody. Takže nabídne víc nechtěných elektromobilů, to dá rozum
před hodinouŠéf Opelu si přestal brát servítky, naplno popsal absurditu umělého zdržování aut v EU
před 3 hodinamiBMW začalo s poslední novinkou potichu používat nové logo, nevšiml si toho skoro nikdo
před 4 hodinamiAudi zařízlo svůj ostrý elektrický kombík, konečně chápe, že takové auto nikdo nechtěl a nechce
před 6 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva