Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mercedes do roku 2020 představí 30 nových modelů, jeden každé čtvrtletí
27.11.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Německá značka se chce stát prémiovou automobilkou číslo jedna. Proto představí řadu novinek a zároveň výrazněji expanduje na čínský trh.
Německá automobilka je při pohledu na finanční výkazy očividně na koni. Koneckonců, během září padly veškeré prodejní rekordy, díky čemuž lze věřit slovům finančního šéfa Bodo Uebbera, že firma je „v dobré kondici“. Aktuálně to však stále nestačí na překonání dvou největších rivalů, automobilek Audi a BMW. A proto se v následujících letech dočkáme opravdu enormní expanze.
Koncern Daimler by rád do roku 2020 představil hned 30 nových modelů, do čehož můžeme započítat nový Smart i verze AMG. Pokud si přitom uvědomíme, nakolik krátké zmiňované období je, pak se s německou novinkou budeme setkávat každé čtvrtletí. Výsledkem přitom má být jediné - znovuzískání pozice číslo jedna mezi prémiovými automobilkami.
Jen novými modely ale tento úkol podpořen nebude. Mercedes se totiž chce také více angažovat v Číně. Proto za 625 milionů Eur (cca 16,3 miliardy korun) odkoupil 12procentní podíl ve značce BAIC. Tím se stal vůbec první zahraniční automobilkou, která se na tamním trhu projevila tak výraznou investicí. Výsledek tohoto kroku by přitom na sebe nemusel nechat dlouho čekat.
















Mercedes-Benz S Coupe je jednou z chystaných novinek
Zdroj: InAutoNews
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Richard Hammond k 20. výročí své skoro smrtelné havárie podráždil štěstěnu testem 3000koňového čínského vyzyvatele Ferrari
27.2.2026
Ferrari Purosangue vlétlo i se svým V12 na motorovou brzdu a předvedlo takové představení, že mu odpustíte, že jde o SUV
26.2.2026
„Bugatti pro chudé” si namazalo na chleba všechny a všechno na dalším okruhu, pomalejší je i McLaren za 20 milionů
26.2.2026
Nejnovější články
Mate Rimac skončil v čele Rimacu. Firma, kterou založil a přivedl na výsluní, má nového šéfa
před 43 minutami
Tento vynález přijede jako čmelák se sosáčkem k díře na silnici a bez další obsluhy udělá za 2 minuty práci 5 lidí
před 2 hodinami
Audi zmrví i legendární RS6, dokazují špionážní fotky, bude to ještě větší absurdita než nová RS5
před 3 hodinami
K mání je jediný současný český supersport ve své nejostřejší verzi, v barvách mistrovských F1 mu to sekne
před 5 hodinami
Pamatujete Accord? Honda ho pořád prodává, teď dokonce jen za 420 tisíc Kč
před 6 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
