- -

Mladík s Porsche 911 špatně zaparkoval, policie mu odpálila kufr

Pokud zaparkujete, kde se nemá, s trestem tak nějak musíte počítat. Některé ale přece jen očekávat nelze, jak se přesvědčil motorista v Paříži.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mladík s Porsche 911 špatně zaparkoval, policie mu odpálila kufr

24.11.2016 | Marek Bednář | 33 příspěvků

Pokud zaparkujete, kde se nemá, s trestem tak nějak musíte počítat. Některé ale přece jen očekávat nelze, jak se přesvědčil motorista v Paříži.

Parkování ve velkých evropských městech je mnohdy náročnou anebo drahou věcí. Že se může stát ještě výrazně dražší, se přesvědčili mnozí z těch, kteří se pokusili zaparkovat v místech, kde stát nemá. Ovšem příběh, který tu máme dnes, posouvá „náklady špatného parkování” ještě na jinou úroveň

Přihodil se 25letému Olivierovi v Paříži. Ten vyrazil na večírek se svým Porsche 911 a neměl kde zaparkovat. Chvíli hledal, ale místo se mu najít nepodařilo, tedy až na pár míst vyhrazených pro taxíky. Vůz tedy postavil zrovna tam, zapnul dvojblinkry a o víc se nestaral.

Na večírku se ale zdržel a po konzumaci alkoholu domů raději vyrazil taxíkem. Jeho Porsche podezřele zaparkované na místě, kde nemá co dělat, ale vzbudilo pozornost policistů. Většina sborů by ho prostě nechala odtáhnout, ovšem ne tak ten pařížský, ostražitý kvůli teroristickým útokům v nedávné minulosti. Na místo tak přijeli pyrotechnici a hledali v autě výbušniny. Museli se ale dostat do zavazadelníku, jehož zámek odpálili malou náloží.

Ještě před snahou o násilné otevření auta našli vlastníka přes leasingovou firmu a kontaktovali ho. Ten se omluvil a okamžitě vyrazil na místo, aby s autem odjel nebo situaci jinak řešil. Policie mu ale nevěřila a čekat nehodlala, takže když se dostavil na místo, jeho vůz už byl poškozený.

Žádná bomba v autě samozřejmě nalezena nebyla a majitel vozu nyní zvažuje policii žalovat. Samozřejmě, parkovat na tomto místě neměl, ale normální policie v normálním městě takový vůz pokutuje nebo nechává odtáhnout. Pravda, není to dávno, kdy bylo nalezeno auto připravené k výbuchu u Notre Dame, takže zvýšená ostražitost je na místě, ale pokud policie s majitelem hovořila...

Je pochopitelně lehké být po bitvě generálem, a tak posuďte sami, jestli postup policie byl adekvátní nebo ne. Pro nás je to na každý pád poučné - zaparkovat auto tam, kde se nemá, může mít horší následky, než se na první pohled zdá.

Mladík s Porsche 911 špatně zaparkoval, policie mu odpálila kufr - 1 - porsche odpaleny kufr policie parizMladík s Porsche 911 špatně zaparkoval, policie mu odpálila kufr - 2 - Porsche 911 odpaleny kufr dalsi 01
Jedete-li do Paříže, zaparkujte podle pravidel...

Zdroj: Le Parisien

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 33 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama