Reklama

Moderní kupé stojící vedle letitého vám dokonale ukáže, jak moc se auta zvětšila

Při pohledu na kupé z roku 2013 stojící vedle jiného kupé z roku roku 1971 vás nejspíš napadne přirovnání k reálnému autu a hračce. Auta jsou tu ale dvě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Moderní kupé stojící vedle letitého vám dokonale ukáže, jak moc se auta zvětšila

22.6.2017 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Při pohledu na kupé z roku 2013 stojící vedle jiného kupé z roku roku 1971 vás nejspíš napadne přirovnání k reálnému autu a hračce. Auta jsou tu ale dvě.

Prakticky každá nová generace toho či onoho vozu je větší než ta předchozí. Potvrdil nám to třeba i nedávno odhalený Volkswagen Polo, jemuž na délku naměříme 4 053 milimetrů. Originál z roku 1975 tím byl překonán o více než půl metru, pročež německá novinka náhle měří prakticky totéž, co čtvrtá generace Volkswagenu Golf, jenž byla v prodeji v letech 1997 až 2004, tedy docela nedávno.

Srovnáváním německých modelů se ale dnes zabývat nebudeme, místo toho si posvítíme na jeden britský a jeden italský, které se nyní povedlo nafotit pohromadě. Barvy ostrovního království přitom hájí Rolls-Royce Wraith, jenž do délky narostl na nemalých 5 268 milimetrů. Kromě toho má 1 948 mm na šířku, na silnici tedy zabírá opravdu značný prostor.

Ve srovnání s tím se letitá Alfa Romeo GT 1750 Junior jeví pomalu jako hračka, a to i přesto, že je na délku dokonce o chlup delší než v úvodu zmíněné Polo - naměříme jí totiž 4 080 mm. Vůči modernímu britskému kupé ale vypadá opravdu drobně, navíc na vahách vykáže méně než poloviční hmotnost (2 440 kilogramů versus 990 kilogramů).

Je nám jasné, že jde o auta trochu jiných tříd a i v 70. letech by dobový Rolls vypadal oproti tehdejší Alfě větší. Jenže o tolik? Ono nejde jen o rozměry, ale i o záměrnou vizální mohutnost, která je moderním autům tak vlastní - vysoké spodní hrany oken, jasná nadvláda „plechu” nad sklem a z ní pramenící nutnost použít obrovská kola... To a mnohé další dělá ze současných aut obry, jejichž ohromnost ale vynikne až v momentě, kdy si je můžeme přímo srovnat s realitou dávné minulosti. A přesně tento výjimečný pohled nabízí přiložené fotky - mezi Wraithem a (nejspíše) BMW X5 po druhém boku se chudinka Alfa dočista ztrácí...

Moderní kupé stojící vedle letitého vám dokonale ukáže, jak moc se auta zvětšila - 1 - Rolls-Royce Wraith a Alfa Romeo GT 1750 Junior 01Moderní kupé stojící vedle letitého vám dokonale ukáže, jak moc se auta zvětšila - 2 - Rolls-Royce Wraith a Alfa Romeo GT 1750 Junior 02Moderní kupé stojící vedle letitého vám dokonale ukáže, jak moc se auta zvětšila - 3 - Rolls-Royce Wraith a Alfa Romeo GT 1750 Junior 03Moderní kupé stojící vedle letitého vám dokonale ukáže, jak moc se auta zvětšila - 4 - Rolls-Royce Wraith a Alfa Romeo GT 1750 Junior 04Moderní kupé stojící vedle letitého vám dokonale ukáže, jak moc se auta zvětšila - 5 - Rolls-Royce Wraith a Alfa Romeo GT 1750 Junior 05Moderní kupé stojící vedle letitého vám dokonale ukáže, jak moc se auta zvětšila - 6 - Rolls-Royce Wraith a Alfa Romeo GT 1750 Junior 06Moderní kupé stojící vedle letitého vám dokonale ukáže, jak moc se auta zvětšila - 7 - Rolls-Royce Wraith a Alfa Romeo GT 1750 Junior 07Moderní kupé stojící vedle letitého vám dokonale ukáže, jak moc se auta zvětšila - 8 - Rolls-Royce Wraith a Alfa Romeo GT 1750 Junior 08Moderní kupé stojící vedle letitého vám dokonale ukáže, jak moc se auta zvětšila - 9 - Rolls-Royce Wraith a Alfa Romeo GT 1750 Junior 09Moderní kupé stojící vedle letitého vám dokonale ukáže, jak moc se auta zvětšila - 10 - Rolls-Royce Wraith a Alfa Romeo GT 1750 Junior 10
Při pohledu na vedle sebe stojící Rolls-Royce Wraith a Alfu Romeo GT 1750 Junior vás nejspíše napadne přirovnání ke skutečnému autu a zmenšenému modelu

Zdroj: Autojunk

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše