Reklama

Motorka na Nordschleife shodila jezdce do údolí, dál pokračovala sama (video)

Nehody nejsou veselé téma, ale tahle je docela komická. Vidíme motorku doslova zahodit jezdce přes svodidla a kousek jet dál.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Motorka na Nordschleife shodila jezdce do údolí, dál pokračovala sama (video)

13.9.2016 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Nehody nejsou veselé téma, ale tahle je docela komická. Vidíme motorku doslova zahodit jezdce přes svodidla a kousek jet dál.

Nehody, ať už skutečně dopravní nehody v provozu či na okruzích, většinou nejsou moc veselé téma. Přesto se jim věnujeme, protože motorismus má i odvrácenou stránku, kterou nelze pomíjet. Havárie, kterou tu máme dnes, ovšem působí docela komicky. Stala se na Severní smyčce Nürburgringu na vjezdu do šikany Wehrseifen a zahrnovala „jen” jednoho motorkáře a svodidla, což je oproti včerejšku o poznání lepší bilance.

Příčinou nehody byla jezdecká chyba, kdy v důsledku špatného řazení zkombinovaného s pozdním bržděním došlo k zablokování zadního kola. Jezdec tak nemohl nasadit na oblouk a motorka jej odměnou za náraz do svodidel doslova zahodí přes svodidla a sama si dál pokračuje v cestě. Vedou ji svodidla, po pár metrech ale pochopitelně také spadne.

Škvírou ve svodidlech vidíme, že jezdec se kutálí dolů svahem směrem k městečku Adenau. Kde se zastavil, nevíme, ale víme, že nebyl nijak vážně zraněn, takže ještě teď se tam nekutálí. A nad videem nehody se dost možná zasměje i on sám....

Motorka na Nordschleife shodila jezdce do údolí, dál pokračovala sama (video) - 1 - Motorka vyhodi jezdce do udoli video 01Motorka na Nordschleife shodila jezdce do údolí, dál pokračovala sama (video) - 2 - Motorka vyhodi jezdce do udoli video 02Motorka na Nordschleife shodila jezdce do údolí, dál pokračovala sama (video) - 3 - Motorka vyhodi jezdce do udoli video 03Motorka na Nordschleife shodila jezdce do údolí, dál pokračovala sama (video) - 4 - Motorka vyhodi jezdce do udoli video 04
Tahle nehoda je docela vtipná, uvážíme-li průběh i následky

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše