- -

Motorkář si za jízdy hrál s telefonem, tvrdý trest přišel okamžitě (video)

Používat za jízdy mobilní telefon, zvlášť s dotykovým displejem, k čemukoli jinému než telefonování, je za jízdy nerozum i v autě. Natož na motorce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Motorkář si za jízdy hrál s telefonem, tvrdý trest přišel okamžitě (video)

26.11.2016 | Petr Miler | 8 příspěvků

Používat za jízdy mobilní telefon, zvlášť s dotykovým displejem, k čemukoli jinému než telefonování, je za jízdy nerozum i v autě. Natož na motorce.

Pokud bychom měli nějak souhrnně nazvat poslední dekádu existence tohoto světa, nejpříhodnějším se zdá být označení „Doba mobilní”. Mobilní telefony mají prakticky všichni a jejich možnosti dalece překročily schopnost vás skoro kdekoli spojit s kýmkoli právě po telefonu. Mobily jsou dnes spíše všechno ostatní - telefonuje se s nimi stále méně, o to více jsou ale využívány jako malé přenosné počítače připojené k síti se vším, co to dovoluje. Na mobilech si čteme, posloucháme hudbu, koukáme na videa či sledujeme dění na sociálních sítích.

Jsou jistě lidé, kteří to dělají méně, zejména pro mladší generace se ale chytrý telefon stal skoro součástí jejich bytí. Online jsou v podstatě všude a všechno to, co s mobilem dělají, chtějí dělat kdykoli a kdekoli - auta, motorky a další dopravní prostředky nevyjímaje. Nakonec, i automobilky si v posledních letech stále více zakládají na konektivitě svých vozů, i obyčejná Škoda Fabia dnes může být skoro pojízdný mobilní telefon.

Nemusíte to milovat, ale děje se to. Současně je ale třeba říci, že používání mobilních telefonů za jízdy musí mít své limity, protože je z podstaty nebezpečné. Pokud za jízdy telefonujete přes hands-free, maximálně to trochu otupuje mysl. Pokud ale za volantem chcete dělat cokoli, co vyžaduje nutnost se na telefon fyzicky dívat - a to je u smartphonů s dotykovým displejem prakticky cokoli - je to velmi nebezpečné. Protože když se na silnici nedíváte, může se na ní začít dít něco, co by vaší pozornosti uniknout nemělo.

Je to hloupé už v autě, kde vám může pomoci lecjaký bezpečnostní systém od varování před kolizí po udržování v jízdním pruhu. Ale vytáhnout mobil za jízdy na motorce a zkoušet na dotykovém displeji přepnout skladbu? To je vážně hodné hodné Darwinovy ceny.

Ta tady nepřišla, jiné „ocenění” ale dorazilo hned - motorkář chvíli nekoukal na cestu, vyjel ze silnice a skončil mimo ní. Naštěstí „jen” se zlomenou klíční kostí, poučen se ale zdá být dokonale. Podívejte se sami, co přesně se stalo...

Motorkář si za jízdy hrál s telefonem, tvrdý trest přišel okamžitě (video) - 1 - Motorkar mobil za jizdy video 01Motorkář si za jízdy hrál s telefonem, tvrdý trest přišel okamžitě (video) - 2 - Motorkar mobil za jizdy video 02Motorkář si za jízdy hrál s telefonem, tvrdý trest přišel okamžitě (video) - 3 - Motorkar mobil za jizdy video 03Motorkář si za jízdy hrál s telefonem, tvrdý trest přišel okamžitě (video) - 4 - Motorkar mobil za jizdy video 04Motorkář si za jízdy hrál s telefonem, tvrdý trest přišel okamžitě (video) - 5 - Motorkar mobil za jizdy video 05Motorkář si za jízdy hrál s telefonem, tvrdý trest přišel okamžitě (video) - 6 - Motorkar mobil za jizdy video 06Motorkář si za jízdy hrál s telefonem, tvrdý trest přišel okamžitě (video) - 7 - Motorkar mobil za jizdy video 07Motorkář si za jízdy hrál s telefonem, tvrdý trest přišel okamžitě (video) - 8 - Motorkar mobil za jizdy video 08Motorkář si za jízdy hrál s telefonem, tvrdý trest přišel okamžitě (video) - 9 - Motorkar mobil za jizdy video 09Motorkář si za jízdy hrál s telefonem, tvrdý trest přišel okamžitě (video) - 10 - Motorkar mobil za jizdy video 10Motorkář si za jízdy hrál s telefonem, tvrdý trest přišel okamžitě (video) - 11 - Motorkar mobil za jizdy video 11Motorkář si za jízdy hrál s telefonem, tvrdý trest přišel okamžitě (video) - 12 - Motorkar mobil za jizdy video 12Motorkář si za jízdy hrál s telefonem, tvrdý trest přišel okamžitě (video) - 13 - Motorkar mobil za jizdy video 13Motorkář si za jízdy hrál s telefonem, tvrdý trest přišel okamžitě (video) - 14 - Motorkar mobil za jizdy video 14Motorkář si za jízdy hrál s telefonem, tvrdý trest přišel okamžitě (video) - 15 - Motorkar mobil za jizdy video 15Motorkář si za jízdy hrál s telefonem, tvrdý trest přišel okamžitě (video) - 16 - Motorkar mobil za jizdy video 16Motorkář si za jízdy hrál s telefonem, tvrdý trest přišel okamžitě (video) - 17 - Motorkar mobil za jizdy video 17
Toto bylo vážně hloupé, trest nepřišel náhodou

Zdroj: Auto Evolution

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama