Muž 44 let nezaplatil pokutu za parkování. Podívejte se, jak to nakonec vyřešil

Asi si nebudete pamatovat ani to, že jste nějakou pokutu nezaplatili před 44 dny, natož pak léty. Jeden muž to přesně takovou dobu věděl a nakonec zaplatit, přesto jej teď policie hledá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Muž 44 let nezaplatil pokutu za parkování. Podívejte se, jak to nakonec vyřešil

3.7.2018 | Mirek Mazal | 12 příspěvků

Asi si nebudete pamatovat ani to, že jste nějakou pokutu nezaplatili před 44 dny, natož pak léty. Jeden muž to přesně takovou dobu věděl a nakonec zaplatit, přesto jej teď policie hledá.

Američan celých 44 let žil s vědomím, že nezaplatil pokutu za nedovolené parkování. Ostatní by na to s radostí dávno zapomněli, on ale s takovým prohřeškem na bedrech nemohl dál žít. Částku proto uhradil - pozdě, ale přece. Lepší, než neplatit vůbec, souhlasí policista Michael Combs. Důstojník by rád dotyčného vypátral, ale neplánuje jej dále trestat, nýbrž mu osobně poděkovat.

Záhadná obálka dorazila minulý týden na místní oddělení do Minersville v Utahu. Uvnitř doporučeného psaní byl lístek s vypsanou pokutou z roku 1974 a částka 5 dolarů. Dále uvnitř ležel vzkaz od svérázného plátce: „Drazí policisté, nosím tento lístek přes 40 let, vždy jsem ho chtěl zaplatit. Odpusťte mi, že vám nedám své údaje. S úctou, Dave.“ Dopis přišel i se zpětnou adresou, která ale nikam nevede, pouze vtipně odkazuje na pocit viny: „Feeling guilty, Wayward Road, Anytown” (Cítím se vinen, Nevyzpytatelná ulice, Kdekoli).

Bloček byl vystaven na registrační značku osobního automobilu z Ohia. Výše peněžitého trestu činila 3 dolary, takže policisté vydělali ještě 2 dolary navíc, třebaže před 44 léty představovaly i 3 dolary více peněz než dnes 5. Combs vyzval ostatní dlužníky, aby se nechali inspirovat. „Oceňujeme, že tento muž pokutu zaplatil a opět vyzýváme ostatní - pokud máte nezaplacenou pokutu, zaplaťte ji,“ řekl vedoucí útvaru.

Tři dolary byl trest za špatně odstavené osobní auto, dnes by pokuta dosahovala minimálně 20 USD (450 Kč). Tehdejší technologie nedokázaly trestat nezaplacené bločky za stěračem, pokud šlo o auto registrované v jiném státě USA, přeci jen byl rok 1974. Policejní šéf doufá, že pátrání po přestupci bude úspěšné a on jednou bude moci odesilateli milého přiznání potřást pravicí. Sympatické. Předpokládáme, že u nás by vám úřady spíše vyměřily penále za dekády neplacení a ostatní v podobné situaci by tím dokonale odradily...


Muž 44 let nezaplatil pokutu za parkování. Podívejte se, jak to nakonec vyřešil - 1 - Pokuta za parkovani zaplacena po 44 letech 01Muž 44 let nezaplatil pokutu za parkování. Podívejte se, jak to nakonec vyřešil - 2 - Pokuta za parkovani zaplacena po 44 letech 02
Američan se přihlásil o pokutu z roku 1974. Zaplatil ji, ale svou identitu nesdělil

Zdroj: KMOV

Mirek Mazal

Diskuze 12 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše