Muž na Harleyi vyučoval v kopcích piloty supersportů. A počkejte si na konec (video)

21.8.2016 | Petr Miler | 49 příspěvků

Vyrazit na technickou trať s rychlým silničním strojem se zdá být dobrým receptem na nadvládu. Schopný pilot chopperu to ale může zhatit, stylově.

Chcete-li být rychlí, je jistě dobré mít v rukou rychlý stroj. Větší dynamický potenciál je vždy vhodným základem pro dosahování lepší dynamiky, zárukou nadvlády nad ostatními ale není. Však kolikrát už jsme viděli velmi schopné řidiče podstatně slabších aut či motorek trápit méně nadané piloty lepších strojů. Dnes něco takového ukážeme znovu, ovšem způsobem, který jsme ještě nikdy neviděli.

Video pochází ze slavné americké silnice Mulholland Drive, které se říká také The Snake. Důvod je prostý, hned vedle Los Angeles se v kopcích klikatí jako had, a je proto oblíbeným cílem nadšených pilotů všeho od bicyklů po auta. Rádi sem také vyráží motorkáři - skoro se divíme, že to dělají, když je toto místo také oblíbeným cílem policejních hlídek, ale dělají to. A dva kamarádi, které uvidíte na dnešním videu, patří mezi takové.

Nedokážeme přesně identifikovat jejich motorky - ten s kamerou má něco od Hondy, to druhé bude Yamaha. Znalejší čtenáři jistě doplní v diskuzi přesné typy, ty tu ale nejsou zase tak důležité, obojí jsou zřetelně silniční sportovní stroje. Oba tedy vyrazí bojovat s „Hadem” z jednoho z typických míst, hned po startu je ale čeká překvapení.

První pilot kousek poodjede, okolo toho druhého ale doslova prolétne pilot chopperu značky Harley-Davidson. To jsou jistě úctyhodné stroje, ovšem do vraceček Mulholland Drive se hodí asi tak jako Václav Klaus na Gay Pride. Pilot Hondy chvíli nevěří svým očím, možná si myslí, že člověk na Harleyi jen zapomněl brzdit, po chvíli se ale ukáže, že s velkým a těžkým chopperem dráždí Hada zcela záměrně.

Než mu to dojde, málem je pryč, nakonec se ale rozhodne jej dojet a následovat. Možná si chtěl prohlédnout, co dělá, protože řídit takto Harley jsme nikdy nikoho neviděli. A nebo také nedokázal být rychlejší - chopperista se pouští do pozoruhodných náklonů, skály míjí hlavou o centimetry a nebojí si ani svůj stroj poslat do lehkého smyku, někdy i trochu více než zamýšlel.

Nejlepší ale je, co se stane nakonec - tohle není žádný namyšlený frajer. Podívejte se na to sami, není to možná příklad hodný následování, ukázka obdivuhodných řidičských schopností je to ale zcela nesporně...

Muž na Harleyi vyučoval v kopcích piloty supersportů. A počkejte si na konec (video) - 1 - Borec Harley Mulholland Drive video 01Muž na Harleyi vyučoval v kopcích piloty supersportů. A počkejte si na konec (video) - 2 - Borec Harley Mulholland Drive video 02Muž na Harleyi vyučoval v kopcích piloty supersportů. A počkejte si na konec (video) - 3 - Borec Harley Mulholland Drive video 03Muž na Harleyi vyučoval v kopcích piloty supersportů. A počkejte si na konec (video) - 4 - Borec Harley Mulholland Drive video 04Muž na Harleyi vyučoval v kopcích piloty supersportů. A počkejte si na konec (video) - 5 - Borec Harley Mulholland Drive video 05Muž na Harleyi vyučoval v kopcích piloty supersportů. A počkejte si na konec (video) - 6 - Borec Harley Mulholland Drive video 06Muž na Harleyi vyučoval v kopcích piloty supersportů. A počkejte si na konec (video) - 7 - Borec Harley Mulholland Drive video 07Muž na Harleyi vyučoval v kopcích piloty supersportů. A počkejte si na konec (video) - 8 - Borec Harley Mulholland Drive video 08Muž na Harleyi vyučoval v kopcích piloty supersportů. A počkejte si na konec (video) - 9 - Borec Harley Mulholland Drive video 09Muž na Harleyi vyučoval v kopcích piloty supersportů. A počkejte si na konec (video) - 10 - Borec Harley Mulholland Drive video 10
Když vyrazíte se silniční motorkou na technickou trať, nečekáte, že budete mít co dělat s pilotem chopperu...

Muž na Harleyi vyučoval v kopcích piloty supersportů. A počkejte si na konec (video) - 11 - Borec Harley Mulholland Drive video 11Muž na Harleyi vyučoval v kopcích piloty supersportů. A počkejte si na konec (video) - 12 - Borec Harley Mulholland Drive video 12Muž na Harleyi vyučoval v kopcích piloty supersportů. A počkejte si na konec (video) - 13 - Borec Harley Mulholland Drive video 13Muž na Harleyi vyučoval v kopcích piloty supersportů. A počkejte si na konec (video) - 14 - Borec Harley Mulholland Drive video 14Muž na Harleyi vyučoval v kopcích piloty supersportů. A počkejte si na konec (video) - 15 - Borec Harley Mulholland Drive video 15
Mulholland Drive je skutečně zajímavá silnice, ambiciózní řidiči se na ni ale scházejí možná až příliš často

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 49 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše