Reklama

Muž s nejlíp zrychlujícím autem a RZ Lovec vyrazil na sprinty. Nechytal se nikdo

Auto rychlejší než cokoli od Bugatti, Tesly i Porsche logicky nemůže být na sprintech za druhé housle. Lehkost, s jakou dosahuje dynamiky, i tak ohromí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Muž s nejlíp zrychlujícím autem a RZ Lovec vyrazil na sprinty. Nechytal se nikdo

5.1.2018 | Petr Prokopec | 21 příspěvků

Auto rychlejší než cokoli od Bugatti, Tesly i Porsche logicky nemůže být na sprintech za druhé housle. Lehkost, s jakou dosahuje dynamiky, i tak ohromí.

Dodge Challenger SRT Demon není novinkou posledních dní, v zámoří jej najdete i u prodejců. Je to silniční stroj určený pro sprinty a je v nich velmi dobrý. Leccos už ukázala videa, mapující jeho zběsilou akceleraci, tehdy se však americký muscle předváděl osamoceně. Nyní si ale jeho zrychlení můžeme vychutnat znovu v podání jednoho z prvních majitelů, tentokráte v kontrastu s ostatními vozy. Ani ty přitom nejsou zrovna pomalé.

Ještě než se dostaneme k věci, připomeneme, jak moc je Demon pro sprinty zrozen. Dle údajně konzervativních továrních dat zvládá akcelerovat na stovku (respektive na 96 km/h) za pouhých 2,3 sekundy, tedy rychleji než jakékoli jiné silniční auto planety. Aby toho ovšem byl schopen, je třeba natankovat do nádrže 100oktanové palivo. Stran toho potřebujete také modul Demon Crate a speciální radiálky.

Speciálními pneumatikami vůz na videu osazen byl, v nádrži se ovšem nacházel pouze 91oktanový benzin. Řidič tedy kvůli méně kvalitnímu palivu pod pravou nohou jistě neměl všech 851 koní neměl, zato měl na rádi registrační značku s nápisem Hunter neboli Lovec. A při soubojích se choval podle toho - dosaženými časy na dráze dlouhé 200 metrů (jde tedy o osminu míle) nedával nikomu šanci, i přes onen palivový handicap.

Pravda, během souboje s Jeepem Grand Cherokee Trackhawk řidič udělal chybu, kdy došlo ke zhasnutí pohonné jednotky. Následně ale vystřihl akceleraci, během níž oněch 200 metrů pokořil jen za 6,6 sekundy, přičemž na konci dráhy již jel 167,4 km/h. A během třetího pokusu se Dodge pro změnu utkal s Chevroletem Camaro SS, který též nebyl důstojnou konkurencí. Ostatně právě v jeho případě je vidět, jaký má Demon drtivý potenciál.

Vše zmíněného si za doprovodu působivého soundtracku můžete vychutnat na přiloženém videu, my pak kromě toho přidáváme do placu i dříve nepublikované snímky vozu v šedém laku. V něm vypadá tenhle ďábel skoro nevinně...

Muž s nejlíp zrychlujícím autem a RZ Lovec vyrazil na sprinty. Nechytal se nikdo - 1 - Dodge Challenger SRT Demon Hunter drag video 01Muž s nejlíp zrychlujícím autem a RZ Lovec vyrazil na sprinty. Nechytal se nikdo - 2 - Dodge Challenger SRT Demon Hunter drag video 02Muž s nejlíp zrychlujícím autem a RZ Lovec vyrazil na sprinty. Nechytal se nikdo - 3 - Dodge Challenger SRT Demon Hunter drag video 03Muž s nejlíp zrychlujícím autem a RZ Lovec vyrazil na sprinty. Nechytal se nikdo - 4 - Dodge Challenger SRT Demon Hunter drag video 04
Rudý Demon se značkou Lovec je postrach sprintů

Muž s nejlíp zrychlujícím autem a RZ Lovec vyrazil na sprinty. Nechytal se nikdo - 5 - Dodge Challenger SRT Demon 2018 nova sada 01Muž s nejlíp zrychlujícím autem a RZ Lovec vyrazil na sprinty. Nechytal se nikdo - 6 - Dodge Challenger SRT Demon 2018 nova sada 02Muž s nejlíp zrychlujícím autem a RZ Lovec vyrazil na sprinty. Nechytal se nikdo - 7 - Dodge Challenger SRT Demon 2018 nova sada 03Muž s nejlíp zrychlujícím autem a RZ Lovec vyrazil na sprinty. Nechytal se nikdo - 8 - Dodge Challenger SRT Demon 2018 nova sada 04Muž s nejlíp zrychlujícím autem a RZ Lovec vyrazil na sprinty. Nechytal se nikdo - 9 - Dodge Challenger SRT Demon 2018 nova sada 05Muž s nejlíp zrychlujícím autem a RZ Lovec vyrazil na sprinty. Nechytal se nikdo - 10 - Dodge Challenger SRT Demon 2018 nova sada 06Muž s nejlíp zrychlujícím autem a RZ Lovec vyrazil na sprinty. Nechytal se nikdo - 11 - Dodge Challenger SRT Demon 2018 nova sada 07Muž s nejlíp zrychlujícím autem a RZ Lovec vyrazil na sprinty. Nechytal se nikdo - 12 - Dodge Challenger SRT Demon 2018 nova sada 08
Ani v šedé nevypadá Dodge Challenger SRT Demon špatně, i když již ne tak pekelně jako v oranžové či červené

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 21 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama