- -

Muž začal na Ringu měřit rychlost laserem, panika byla na spadnutí (video)

Nejsou vůbec dávno časy, kdy rychlost na Nordschleife nebyla neomezená a také se měřila. Toto měření před Schwedenkreuzem mělo ale jiný důvod.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Muž začal na Ringu měřit rychlost laserem, panika byla na spadnutí (video)

8.10.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Nejsou vůbec dávno časy, kdy rychlost na Nordschleife nebyla neomezená a také se měřila. Toto měření před Schwedenkreuzem mělo ale jiný důvod.

Nejrychlejším místem Severní smyčky Nürburgringu je samozřejmě rovinka na její jihovýchodní straně, kde se na trať vjíždí při turistických jízdách, ovšem ta je právě při nich zavřená resp. rozdělená na dvě čási. Pokud jste někdy přemýšleli o dalších rychlých místech, není pochyb, že rovinka před Schwedenkreuzem je jedno z nich. A také to podle toho na tomto místě vypadá.

Nechme ale nyní stranou nehody a podívejme se na onu skoro-rovinku. S opravdu schopným autem tam lze za sucha jet i rychlostí okolo 300 km/h, i díky klesání v jeji´m závěru, ovšem na videu níže je trať vlhká, což znamená nutnou opatrnost. I tak ale rychlosti, kterými tudy někteří projíždí, nejsou nízké. Většinou se pohybují od 180 do 200 km/h a maximum, které vidíme, je 231 km/h.

Rychlosti jsou měřeny laserovým detektorem ProLaser III, který využívá i česká policie. Na Ring jej ale nevytáhla policie, třebaže není zrovna dávno, kdy to před koncem rychlostních omezení skutečně dělala a pokuty rozdávala. Tady bylo měření prováděno spíše ze zvědavosti a je zajímavé i pro nás - jednak kvůli zaznamenaným rychlostem a dojmu, který na okolo dělají a také pro představu, jak snadno, jak rychle a na jakou vzdálenost je ProLaser III schopen auto změřit.

Pozoruhodné je také to, že někteří autorovi videa měření tímto způsobem vyčítají. Prý na to řidiči mohli reagovat tak, že bezdůvodně zabrzdí uprostřed roviny a způsobí nehodu a nebo před radarem budou „dělat machry” a nabourají též. Trochu panická reakce, ale třeba s ní budete souznít...

Muž začal na Ringu měřit rychlost laserem, panika byla na spadnutí (video) - 1 - ring lidar pred schwedenkreuzem vid 01Muž začal na Ringu měřit rychlost laserem, panika byla na spadnutí (video) - 2 - ring lidar pred schwedenkreuzem vid 02Muž začal na Ringu měřit rychlost laserem, panika byla na spadnutí (video) - 3 - ring lidar pred schwedenkreuzem vid 03
Většina aut se drží do dvoustovky, naměřené maximum je 231 km/h, ale za sucha se tu jezdí i rychleji

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše