Reklama

Na světě je o jedno Gallardo méně, toto spektakulárně skončilo v příkopu (+ video)

Příliš sebevědomá jízda na mokré silnici stále nejspíše za tím, že svět je teď o jedno Lamborghini chudší. Výsledek nehody je každopádně pozoruhodný.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Na světě je o jedno Gallardo méně, toto spektakulárně skončilo v příkopu (+ video)

1.3.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Příliš sebevědomá jízda na mokré silnici stále nejspíše za tím, že svět je teď o jedno Lamborghini chudší. Výsledek nehody je každopádně pozoruhodný.

Lamborghini Gallardo bylo ve výrobním programu italské značky již před dvěma roky nahrazeno modelem Huracán. Ten samozřejmě přišel s vyšším výkonem a tedy i lepší jízdní dynamikou. Neznamená to ovšem, že bychom předchozí desetiválcový supersport mohli považovat za nějaké ořezávátko. Pod kapotu jste mohli dostat až 570 koní, která sice mířila povětšinou na všechna čtyři kola, nicméně ani systém 4x4 mnohdy nesvedl divy.

Nově se o tom mohl přesvědčit dvacetiletý majitel vozu z Malajsie, který o víkendu dostal na kluzké vozovce smyk a skončil zcela mimo vozovku. Jeho cesta ale neskončila kdesi v poli, s autem zahučel do hlubokého a úzkého příkopu. Štěstí, že nedaleko se pohyboval chodec, jinak se mohlo stát, že si nabouraného auta nikdo ani nevšimne. Jestli se posádka zvládla dostat z vozu sama, nemáme zprávy, řidič ani spolujezdci se ale až na drobné oděrky prý nic zlého nestalo, vůz je však v hrozivém stavu a bude odepsán jako totální škoda. Řidič si jej přitom užil jen dva roky, od rodičů jej dostal jako dar k osmnáctinám.

Je samozřejmě otázkou, zda za nehodou stojí nízký věk majitele, nedostatečné řidičské dovednosti zkombinované s přebujelým sebevědomím či mokrá silnice. Pro mnohé bude lehké zaujmout stanovisko, my nebudeme soudit, protože podrobnosti neznáme. Z přiloženého videa totiž není ze samotného incidentu mnoho vidět.

Ať ovšem příčina neštěstí byla jakákoliv, následek je jednoznačný - jedno zničené Gallardo. Pohled na červeně lakované doplňky či brzdové třmeny vyvedené v italské trikoloře přitom naznačuje, že rozhodně nešlo o standardní model. Jelikož ale rodina majitele zjevně nemá hluboko do kapsy, asi bude rychle nahrazeno jiným...

Na světě je o jedno Gallardo méně, toto spektakulárně skončilo v příkopu (+ video) - 1 - Lamborghini Gallardo Malajsie havarie 01Na světě je o jedno Gallardo méně, toto spektakulárně skončilo v příkopu (+ video) - 2 - Lamborghini Gallardo Malajsie havarie 02Na světě je o jedno Gallardo méně, toto spektakulárně skončilo v příkopu (+ video) - 3 - Lamborghini Gallardo Malajsie havarie 03Na světě je o jedno Gallardo méně, toto spektakulárně skončilo v příkopu (+ video) - 4 - Lamborghini Gallardo Malajsie havarie 04Na světě je o jedno Gallardo méně, toto spektakulárně skončilo v příkopu (+ video) - 5 - Lamborghini Gallardo Malajsie havarie 05
Zajímavě vypadající Lamborghini Gallardo skončilo o víkendu v Malajsii v příkopu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše