- -

Na Ukrajině se srazili dva řidiči. Co se stalo pak, nikdo nechápe (video)

Nehoda je jistě pro každého z řidičů nepříjemná věc, ti z východních zemí ale mají tendenci udělat z ní ještě větší drama. Tady tomu tak nebylo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Na Ukrajině se srazili dva řidiči. Co se stalo pak, nikdo nechápe (video)

21.2.2017 | Petr Miler | 9 příspěvků

Nehoda je jistě pro každého z řidičů nepříjemná věc, ti z východních zemí ale mají tendenci udělat z ní ještě větší drama. Tady tomu tak nebylo.

I u nás se občas stane, že se setkání dvou řidičů na silnici promění v otevřený konflikt, je to ale snad spíše výjimka než pravidlo. Soudě podle toho, co jsme zaznamenali v uplynulých letech na bezpočtu videí z Ruska, Ukrajiny, Kazachstánu a dalších zemí bývalé SSSR to ale vypadá, že v těchto končinách je tomu přesně naopak. Viděli jsme muže bít se lopatou, viděli jsme je tasit pistole, někdy i v kombinaci se sekerou. A když už jsme mysleli, že jsme viděli vše, došlo klidně na demolici auta uprostřed silnice ze strany celé skupiny lidí, i přes přítomnost střelné zbraně.

Někdy k tomu stačila drobná předchozí nehoda, někdy ani to ne - kolikrát může jít o následky „boje o pruh”. Když jsme tak spatřili přiložené video kolovat světem, říkali jsme si, že půjde o něco podobného, neboť jiný následek snad ještě nikdo neviděl. Ale jak sami budete moci spatřit, zázraky se dějí, i na východě.

Video je titulováno jako „Nejpřátelštější nehoda v Rusku”, ale nepochází z Ruska - aktéři sice mluví ruštinou, ale je z ní cítit ukrajinský přízvuk a také jediné viditelné auto má ukrajinskou registraci. To ovšem nic nemění na tom, že jde o zcela ojedinělou podívanou.

Na snímku vidíme, kterak se řidič s kamerou blíží odbočce, k níž z druhé strany směřuje šofér stříbrného ZAZ Vida, což je starý Chevrolet Aveo vyráběný licenčně právě na Ukrajině s tímto zvláštním jménem. Ten zjevně usoudí, že z hlavní silnice může odbočit, připlete se ale do cesty právě protijedoucímu řidiči s kamerou. Oba pak už jen brzdí, ale silnice je plná ledu a dojde k relativně lehkému střetu.

Čekáte střelbu, řinčení seker, hlasité nadávky, ale ono... nic. A nejen to - kdyby se oba řidiči ignorovali, ještě by to šlo přejít, ale oni si vyrazí vstříc a podají si ruce, jakkoli je vidět, že i tento akt probíhá za jistého napětí. To je skutečně nejpřátelštější chování po nehodě, které jsme kdy z postsovětských republik viděli. V diskuzích, které jsme prošli, jej nechápe nikdo a někteří (i místní) jdou tak daleko, že jej dokonce označují za jediný takový případ, minimálně natočený na kameru.

Berte to s nadsázkou, ale ne nutně jen tak. Však jistě nemusíme dodávat, že podobně by se k sobě měli řidiči po nehodě chovat vždy - pakliže je to opravdu nehoda, která se prostě může stát každému z nás. A pokud to odnesou jen auta, vždycky to lze spravit. Bohužel, takové chování zdaleka není pravidlem, případ z Ukrajiny ale ukazuje, že když to jde tam, půjde to všude. A to rozhodně má moc obnovovat víru v lidskost...

Na Ukrajině se srazili dva řidiči. Co se stalo pak, nikdo nechápe (video) - 1 - Nejpratelstejsi nehoda v byvale SSSR video 01Na Ukrajině se srazili dva řidiči. Co se stalo pak, nikdo nechápe (video) - 2 - Nejpratelstejsi nehoda v byvale SSSR video 02Na Ukrajině se srazili dva řidiči. Co se stalo pak, nikdo nechápe (video) - 3 - Nejpratelstejsi nehoda v byvale SSSR video 03Na Ukrajině se srazili dva řidiči. Co se stalo pak, nikdo nechápe (video) - 4 - Nejpratelstejsi nehoda v byvale SSSR video 04Na Ukrajině se srazili dva řidiči. Co se stalo pak, nikdo nechápe (video) - 5 - Nejpratelstejsi nehoda v byvale SSSR video 05Na Ukrajině se srazili dva řidiči. Co se stalo pak, nikdo nechápe (video) - 6 - Nejpratelstejsi nehoda v byvale SSSR video 06
Toto se skutečně stalo. A nahrané to nevypadá...

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama