- -

Náklaďák dostal smyk při brzdění z kopce. Jel po dvou, jak to mohlo skončit? (video)

Tohle nemůže dopadnout dobře, říkáte si při sledování videa. Jenže budete překvapeni, pokud řidič nevezl křišťálové lustry, nemuselo se stát nic.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Náklaďák dostal smyk při brzdění z kopce. Jel po dvou, jak to mohlo skončit? (video)

1.3.2017 | Marek Bednář | 2 příspěvky

Tohle nemůže dopadnout dobře, říkáte si při sledování videa. Jenže budete překvapeni, pokud řidič nevezl křišťálové lustry, nemuselo se stát nic.

Různé úhybné manévry jsou tím složitější, čím vyšší je váš vůz, resp. přesněji - čím výše je jeho těžiště. S nákladními auty bývají rychlé manévry téměř neproveditelné, když to ale někdo „má v ruce”, jde všechno.

Nevíme přesně, proč tento řidič tak prudce brzdil, důvodem se zdá být ne zcela dobře viditelný autobus v zákrytu před ním. Na každý pád to udělal a svůj vůz na korejské dálnici rozhodil tak moc, že se dostal nejprve do smyku a pak i na dvě kola, to všechno při jízdě z kopce. Úhel náklonu vozu byl obrovský a poblíž jelo několik aut, ne se ale pořád snažil volantem vůz srovnat. Vypadá to beznadějně, ale těsně před tím, než mu došla šířka vozovky, dopadl zpátky na kola.

K jak velké úhoně došel jeho náklad, si netroufáme odhadovat. K převrácení tady chyběl možná jen poryv větru a podívejte se, jak málo stačilo k tomu, aby náklaďák dopadl na osobní auto poblíž. Tohle bylo opravdu ohromné štěstí. A také um řidiče, pochopitelně, který ve velmi neobvyklé situaci zachoval chladnou hlavu. Už teď je to kandidát stůjce záchrany roku...

Náklaďák dostal smyk při brzdění z kopce. Jel po dvou, jak to mohlo skončit? (video) - 1 - Zachrana roku 2017 nakladak po dvou video 01Náklaďák dostal smyk při brzdění z kopce. Jel po dvou, jak to mohlo skončit? (video) - 2 - Zachrana roku 2017 nakladak po dvou video 02Náklaďák dostal smyk při brzdění z kopce. Jel po dvou, jak to mohlo skončit? (video) - 3 - Zachrana roku 2017 nakladak po dvou video 03Náklaďák dostal smyk při brzdění z kopce. Jel po dvou, jak to mohlo skončit? (video) - 4 - Zachrana roku 2017 nakladak po dvou video 04Náklaďák dostal smyk při brzdění z kopce. Jel po dvou, jak to mohlo skončit? (video) - 5 - Zachrana roku 2017 nakladak po dvou video 05Náklaďák dostal smyk při brzdění z kopce. Jel po dvou, jak to mohlo skončit? (video) - 6 - Zachrana roku 2017 nakladak po dvou video 06Náklaďák dostal smyk při brzdění z kopce. Jel po dvou, jak to mohlo skončit? (video) - 7 - Zachrana roku 2017 nakladak po dvou video 07Náklaďák dostal smyk při brzdění z kopce. Jel po dvou, jak to mohlo skončit? (video) - 8 - Zachrana roku 2017 nakladak po dvou video 08Náklaďák dostal smyk při brzdění z kopce. Jel po dvou, jak to mohlo skončit? (video) - 9 - Zachrana roku 2017 nakladak po dvou video 09Náklaďák dostal smyk při brzdění z kopce. Jel po dvou, jak to mohlo skončit? (video) - 10 - Zachrana roku 2017 nakladak po dvou video 10
Už už ho člověk vidí na boku, ale nestane se to

Zdroj: Dan Kurtz@Twitter

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše