- -

Nástupce McLarenu F1 oficiálně potvrzen, už teď je ale vyprodaný

Vůbec první „Hyper-GT“ na světě dostane hybridní ústrojí, nejluxusnější interiér či vzhůru výklopné dveře. Dorazit má do tří let.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nástupce McLarenu F1 oficiálně potvrzen, už teď je ale vyprodaný

16.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Vůbec první „Hyper-GT“ na světě dostane hybridní ústrojí, nejluxusnější interiér či vzhůru výklopné dveře. Dorazit má do tří let.

Spekulace týkající se nástupce McLarenu F1 byly pravdivé. Britská automobilka dnes oficiálně potvrdila, že pracuje na novince s kódovým označením BP23. Za těmito písmeny a číslicemi se přitom skrývá Bespoke Project 2 neboli Zakázkový projekt č. 2, který počítá s třemi místy k sezení. Ta by přitom měla stejně jako u původní legendy tvořit konfiguraci 1+2.

McLaren novinku popisuje jako vůbec první „Hyper-GT“ na světě, které bude ideální pro dlouhé cesty. Potvrzeny jsou tedy i zvěsti o voze kategorie Grand Touring, jež nabídne „nejkrásnější a nejluxusnější interiér, jaký kdy značka vyrobila“. Mimo to se ovšem máme dočkat špičkové jízdní dynamiky, jíž má zaručit hybridní pohonné ústrojí.

Detaily Britové prozatím drží v tajnosti, což se týká rovněž ceny. Tato data jsou ale nyní již víceméně bezpředmětná, neboť všech 106 exemplářů (přesně v takovém množství vznikl originál) bylo zamluveno. Všichni klienti přitom budou spolupracovat s divizí MSO na personalizaci interiérů, kromě toho bude individuálně vybírán také lak karoserie.

Dále ještě zmíníme, že projekt BP23 počítá se vzhůru výklopnými dveřmi, ty však budou vůbec poprvé v historii firmy zasahovat i do části střechy. Dále vůz dostane unikátní ovládací prvky, které nebudou sdíleny s žádným jiným modelem. Předání zákazníkům proběhne v roce 2019.

Nástupce McLarenu F1 oficiálně potvrzen, už teď je ale vyprodaný - 1 - McLaren F1 GT 2018 prvni render 01Nástupce McLarenu F1 oficiálně potvrzen, už teď je ale vyprodaný - 2 - McLaren F1 GT 2018 prvni render 02
Nástupce McLarenu F1 oficiálně potvrzen, už teď je ale vyprodaný - 3 - McLaren F1 GT 2018 prvni render 03Nástupce McLarenu F1 oficiálně potvrzen, už teď je ale vyprodaný - 4 - McLaren F1 GT 2018 prvni render 04Nástupce McLarenu F1 oficiálně potvrzen, už teď je ale vyprodaný - 5 - McLaren F1 GT 2018 prvni render 05
Nástupce McLarenu F1 skutečně vznikne, všech 106 kusů ale již má svého majitele

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama