Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nástupce McLarenu F1 oficiálně potvrzen, už teď je ale vyprodaný
16.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Vůbec první „Hyper-GT“ na světě dostane hybridní ústrojí, nejluxusnější interiér či vzhůru výklopné dveře. Dorazit má do tří let.
Spekulace týkající se nástupce McLarenu F1 byly pravdivé. Britská automobilka dnes oficiálně potvrdila, že pracuje na novince s kódovým označením BP23. Za těmito písmeny a číslicemi se přitom skrývá Bespoke Project 2 neboli Zakázkový projekt č. 2, který počítá s třemi místy k sezení. Ta by přitom měla stejně jako u původní legendy tvořit konfiguraci 1+2.
McLaren novinku popisuje jako vůbec první „Hyper-GT“ na světě, které bude ideální pro dlouhé cesty. Potvrzeny jsou tedy i zvěsti o voze kategorie Grand Touring, jež nabídne „nejkrásnější a nejluxusnější interiér, jaký kdy značka vyrobila“. Mimo to se ovšem máme dočkat špičkové jízdní dynamiky, jíž má zaručit hybridní pohonné ústrojí.
Detaily Britové prozatím drží v tajnosti, což se týká rovněž ceny. Tato data jsou ale nyní již víceméně bezpředmětná, neboť všech 106 exemplářů (přesně v takovém množství vznikl originál) bylo zamluveno. Všichni klienti přitom budou spolupracovat s divizí MSO na personalizaci interiérů, kromě toho bude individuálně vybírán také lak karoserie.
Dále ještě zmíníme, že projekt BP23 počítá se vzhůru výklopnými dveřmi, ty však budou vůbec poprvé v historii firmy zasahovat i do části střechy. Dále vůz dostane unikátní ovládací prvky, které nebudou sdíleny s žádným jiným modelem. Předání zákazníkům proběhne v roce 2019.





Nástupce McLarenu F1 skutečně vznikne, všech 106 kusů ale již má svého majitele
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Řidič lidového superSUV dosáhl v běžném provozu skoro jeho maximální rychlosti, jel 277 km/h. Policie to neocenila
29.5.2026
První elektrické Ferrari konečně předvedlo svůj zvuk, je to také slušný bizár
28.5.2026
Číňané vzali svůj „Rolls-Royce pro chudé” a skočili s ním z ostrého srázu. Podívejte se, jak dopadl po 20 metrech letu
27.5.2026
Nové na MotoForum.cz
- Špatné počasí donutilo vedení závodu zrušit závod Superstock včera 18:03
- Vítězem Sprint Race Raul Fernandez včera 15:23
- Bulegova vítězná řada pokračuje i v Aragónu včera 14:34
- Výborný Salač na 2. místě, tedy v první řadě včera 14:30
- Vítězem sobotních Supersportů se stal Zaccone; 19. Vostatek, 23. König včera 12:25
Nejnovější články
Porsche mířilo k prodeji 400 tisíc aut ročně, teď na hranici pádu do ztráty doufá aspoň v polovinu
před 2 hodinami
Lidový sporťáček a sen Čechů z dob sametové revoluce se dá koupit jako dodnes nejeté, zcela originální auto. Z jeho motoru by šlo jíst
před 4 hodinami
Nová osmiválcová Toyota láká, automobilka ale s jejím prodejem sehraje tak trapné divadlo, že už ji ani nebudete chtít
včera
Otřesný nový Mercedes-AMG GT dělá z předchozí generace krasavce a terno, ani manažer VW donedávna nevěděl, že ji chce
včera
Italové se stydí za nejnovější Ferrari. „Je ošklivé a trapné. Kdyby aspoň jednu věc udělali správně,” zní skoro unisono
včera
Živá témata na fóru
- e90 330i 2006 250kkm + náhradní motor 05.31. 08:09 - Snowman000
- Onboard videa 05.31. 08:08 - řidičBOB
- Detektory policejních radarů 05.30. 17:13 - řidičBOB
- Fiat a vše kolem nich 05.30. 11:35 - Stepan
- whitelist & blacklist 05.30. 06:14 - abgx1
- Kdo má přednost? 05.29. 10:32 - řidičBOB
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.28. 21:30 - Truck Daškam
- Rychlodotazy 05.28. 15:42 - mattonecz
