Reklama

Ne každý majitel Porsche je automobilový nadšenec, dokazují fotky této 911

Už sama volba verze Targa 4S s automatickou převodovkou naznačuje cosi o tom, že tohle auto nebude patřit nadšenému řidiči. Ale nejde tu jen o to.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ne každý majitel Porsche je automobilový nadšenec, dokazují fotky této 911

8.7.2017 | Petr Miler | 37 příspěvků

Už sama volba verze Targa 4S s automatickou převodovkou naznačuje cosi o tom, že tohle auto nebude patřit nadšenému řidiči. Ale nejde tu jen o to.

Jsou auta, která si automaticky spojujeme s nadšením pro svět čtyř kol, řízení a vším, co s tím souvisí. Má to svou logiku, třeba Caterham si těžko koupí někdo, kdo auty a jejich řízením nežije - takový vůz je „jen o tom”. Neohromíte jím závistivé sousedy, neuchvátíte jím dámy nakupující kabelky na Pařížské, do varu jím dostanete jen sami sebe. A uctivou poklonu si vysloužíte leda od hrstky nadšenců, kteří tuší, co je takové auto zač. Pro ostatní budete spíše blázen v podomácku postavené motoráře z Velorexu nebo něčím na ten způsob.

Podobné pocity jsme si zvykli spojovat s auty sportovních značek obecně, ty nejznámější, jako je Ferrari, Lamborghini nebo Porsche nevyjímaje. Opět ne náhodou, tyto automobilky vyrostly na podobných hodnotách, ze kterých dodnes žije onen Caterham. Měl jsem tu čest být kdysi svezen Porsche 911 964 Turbo a to je auto tak brutální, že neschopné řidiče zpoza svého volantu musí vyřazovat podle teorie přirozeného výběru. V podstatě nebylo možné s nimi smysluplně jezdit a nebýt do řízení blázen, jiný stav přinejmenším nebyl dlouhodobě udržitelný.

Právě fakt, že auta byla taková a jejich majitelé nemohli být jiní, udělalo těmto značkám image, se kterou chtěli spojit svá jména i jiní, méně nadšení a schopní řidiči. Ti postupně začali mezi zákazníky hrát stále významnější roli, až se auta začala šít na míru jim. Pravda, ani dnes si nejspíše nekoupí něco jako Porsche 911 GT3 RS nebo GT2 RS člověk, který (sběratele pomineme) pro řízení nehoří, ale není to nutná podmínka - 911 je dnes luxusní rychlý cesťák a ani verze GT nejsou žádné nezkrotné bestie. Sám Walter Röhrl shodou okolností před pár dny v Goodwoodu řekl, že tahle auta dnes může řídit úplně každý a rychlým ho udělá už technika auta, ne nutně technika jízdy.

My nadšenci tohle dobře víme, pro nás i pro ostatní ale budiž trochu hořce úsměvným připomenutím fotky vozu, který vidíme níže. Je to Porsche 911 Targa 4S s automatem, za jehož volantem bude leckdo čekat nadšence, už volba verze ale naznačuje, že tady půjde spíše o image. Co tuto domněnku zcela potvrdí, je pohled na pneumatiky. Snímky byly pořízeny teprve před pár dny, 5. července, na autě ale stejně vidíme zimní pneu. Navíc je to auto s nizozemskou registrací, tedy vůz jezdící hlavně v místech, kde žádná pořádná zima ani nebývá.

Kdyby jej řídil někdo, pro koho jízda něco znamená, dávno by je musel přezout. Takto z data první registrace (únor 2016) tušíme, že vůz byl dodán na zimních a prostě na nich zůstal. Protože pro pár „předváděcích” jízd ve městě je to jedno a „holky budou koukat” úplně stejně. A to je otázkou, zda majitel vůbec ví, že na autě zimní obutí má - třeba to vůbec nesleduje a od loňska ještě nebyl ani na první servisní prohlídce, aby mu to někdo připomněl. Ne, jen fandové auta tohoto ražení vážně dávno nekupují...

Ne každý majitel Porsche je automobilový nadšenec, dokazují fotky této 911 - 1 - Porsche 911 zimni pneu cervenec 01Ne každý majitel Porsche je automobilový nadšenec, dokazují fotky této 911 - 2 - Porsche 911 zimni pneu cervenec 02Ne každý majitel Porsche je automobilový nadšenec, dokazují fotky této 911 - 3 - Porsche 911 zimni pneu cervenec 03Ne každý majitel Porsche je automobilový nadšenec, dokazují fotky této 911 - 4 - Porsche 911 zimni pneu cervenec 04Ne každý majitel Porsche je automobilový nadšenec, dokazují fotky této 911 - 5 - Porsche 911 zimni pneu cervenec 05Ne každý majitel Porsche je automobilový nadšenec, dokazují fotky této 911 - 6 - Porsche 911 zimni pneu cervenec 06Ne každý majitel Porsche je automobilový nadšenec, dokazují fotky této 911 - 7 - Porsche 911 zimni pneu cervenec 07Ne každý majitel Porsche je automobilový nadšenec, dokazují fotky této 911 - 8 - Porsche 911 zimni pneu cervenec 08Ne každý majitel Porsche je automobilový nadšenec, dokazují fotky této 911 - 9 - Porsche 911 zimni pneu cervenec 08aNe každý majitel Porsche je automobilový nadšenec, dokazují fotky této 911 - 10 - Porsche 911 zimni pneu cervenec 09Ne každý majitel Porsche je automobilový nadšenec, dokazují fotky této 911 - 11 - Porsche 911 zimni pneu cervenec 10
Jezdit v červenci na zimních gumách v 420koňovém Porsche, to je skoro svatokrádež...

Zdroj: Autojunk

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 37 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše