- -

Nejdostupnější supersport trénuje na rekord Ringu, může pokořit i Ferrari (video)

S tímhle autem si dechberoucí výkony na nejnáročnějším okruhu světa nejspíš nespojujete. O to více možná budete zakrátko překvapeni.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nejdostupnější supersport trénuje na rekord Ringu, může pokořit i Ferrari (video)

1.5.2017 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

S tímhle autem si dechberoucí výkony na nejnáročnějším okruhu světa nejspíš nespojujete. O to více možná budete zakrátko překvapeni.

V říjnu loňského roku na Nordschleife zamířil nový Chevrolet Camaro ZL1. Tento klasický americký muscle car má vepředu osmiválec o objemu 6,2 l naladěný na 660 koní a pohon zadních kol. To jsou parametry, které bezpochyby zajistí slušné zrychlení v přímce, dechberoucí čas na jednom z nejnáročnějších okruhů světa však od něj ale čekali jen zasvěcení. I ty ale mohlo překvapit, že Camaro ZL1 zvládlo Zelené peklo za 7 minut a 29,6 sekundy a překonalo tak spoustu aut, které si porážku od „amerického kýblu” jistě nedají za rámeček

Za ostatní zmiňme třeba BMW M4 GTS, tedy velmi drahý limitovaný model, který je pro německou automobilu na Ringu je nejžhavějším želízkem v ohnu. Na obkroužení okruhu potřeboval 7 minut a 27,88 sekundy, a tak je ve srovnání s Chevroletem o chloupek rychlejší, nicméně zároveň každého majitele vyšel na necelé 4 miliony korun. ZL1 oproti tomu stojí jen zhruba 1,5 milionu Kč.

Nyní se Američané vrací na místo činu, tedy na Nordschleife. Společnost jim ovšem již nedělá „obyčejný“ Chevrolet Camaro ZL1, nýbrž jeho výjimečnější varianta 1LE. Ta sice má stejný výkon 660 k, hmotnost vozu ovšem poklesla o 60 kilogramů. Kromě toho dostala efektivnější aerodynamiku, jíž dominuje mohutné zadní křídlo z karbonu, adaptivní tlumiče a nová kola s lepivějšími pneumatikami.

Testovací trať GM v Milfordu verze 1LE zvládá o tři sekundy rychleji než standardní Camaro ZL1. Tento okruh je přitom dlouhý sedm kilometrů, Ring třikrát tolik. Bude tedy novinka Chevroletu v Zeleném pekle rychlejší klidně i o 9 sekund? To je otázka, na kterou prozatím nemáme odpověď. Níže přiložené video ovšem naznačuje, že testovací jezdci se o to minimálně snaží.

Na zveřejnění oficiálního času jsme opravdu zvědavi. Pokud by se totiž potvrdilo devítisekundové zlepšení vůči Chevroletu Camaro ZL1, pak by se verze 1LE dostala do nejvyšší ligy. Na záda by jí koukalo i takové Ferrari 488 GTB, tedy vůz s výkonem vyšším o 10 koní a mnohem nižší hmotností. Někteří by v jeho případě mohli argumentovat i superrychlou automatickou převodovkou, Camaro si ale musí vystačit s manuálem.

Pokud by se to opravdu podařilo, byl by to od varianty 1LE téměř neuvěřitelný výkon. V době jejího uvedení ji většina čtenářů považovala pouze za přemotorovaného mastodonta, který se nezvládne postavit ani zmiňovanému BMW M4. Pravda ale bude jinde. Chevrolet míří o poznání výše a nějakým mnichovským kupé se nemusí vůbec zabývat. Bez ohledu na to, zda se jedná o standard či ono GTS s 500 koňmi. A výkony na Ringu jsou nakonec jen posledním, nejkrásnějším kamínkem do mozaiky - vůz dokáže jet i přes 320 km/h a podívejte se na to zrychlení. To všechno pořád hluboko pod 2 miliony Kč, za „nejlevnější cestu k velmi rychlému autu” jsme jej neoznačili náhodou...

Nejdostupnější supersport trénuje na rekord Ringu, může pokořit i Ferrari  (video) - 1 - Chevrolet Camaro ZL1 1LE 2017 Ring videoscreen 01Nejdostupnější supersport trénuje na rekord Ringu, může pokořit i Ferrari  (video) - 2 - Chevrolet Camaro ZL1 1LE 2017 Ring videoscreen 02Nejdostupnější supersport trénuje na rekord Ringu, může pokořit i Ferrari  (video) - 3 - Chevrolet Camaro ZL1 1LE 2017 Ring videoscreen 03Nejdostupnější supersport trénuje na rekord Ringu, může pokořit i Ferrari  (video) - 4 - Chevrolet Camaro ZL1 1LE 2017 Ring videoscreen 04Nejdostupnější supersport trénuje na rekord Ringu, může pokořit i Ferrari  (video) - 5 - Chevrolet Camaro ZL1 1LE 2017 Ring videoscreen 05
Chevrolet Camaro ZL1 1LE možná bude na Ringu rychlejší než Ferrari 488 GTB, to by asi čekal málokdo

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše