Reklama

Nejlépe zrychlující auto světa sjíždí z linek na legračních modrých kolech. Proč?

Dodge Challenger SRT Demon už se vyrábí a krom bizarních modrých kol drobné velikosti ukázal i jinou věc - zvuk svého monstrózního osmiválce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nejlépe zrychlující auto světa sjíždí z linek na legračních modrých kolech. Proč?

26.5.2017 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Dodge Challenger SRT Demon už se vyrábí a krom bizarních modrých kol drobné velikosti ukázal i jinou věc - zvuk svého monstrózního osmiválce.

Od chvíle představení Dodge Challenger SRT Demon se jistě nejen milovníci bublavých amerických osmiválců těší na to, až tento stroj uslyší v akci na ničím nepřikrášleném videu. Zatím jsme vám nic takového ukázat nemohli, neboť Demony se teprve začínají vyrábět a po čtvrtmílové závodní dráze je prohnali jen lidé z automobilky, první náznak věcí příštích tu ale máme.

Na videu níže si můžete Demon poslechnout aspoň v nízkých otáčkách - a skutečně to stojí za to. Jinak video nic zásadního neříká, jen že za dolar dostanete spoustu věcí, které v Demonu za základní cenu nejsou, jako sedadlo spolujezdce nebo tzv. Demon crate, která obsahuje zvedák, kompresor a tenká přední kola pro čtvrtmílové sprinty. Jestli se to vyplatí, si jistě domyslíte sami.

Zajímavější je v souvislosti se začátkem produkce tohoto stroje jedna pikantnost, která souvisí právě s výrobou. Vidíte ta modře lakovaná kola na fotce šedého auta za plotem níže? Přesně na těch sjíždí z výrobních linek úplně všechny Demony. Přijdou vám neadekvátní? Tomu rozumíme, na silnici s nimi ale namířeno nemají - jsou to kola, na kterých se Demon pohybuje po výrobní lince. Důvod je nasnadě - tato modrá kola jsou původně určena pro méně ambiciózní verze Challengeru a užší než standardní kola Demonu jsou proto, že „ďáblův standard” s 315 mm širokými pneumatikami se na výrobní linku prostě nevejde.

Výroba Demonů je tedy dokončena na těchto modrých kolech, na kterých pak putují i do dealerství značky. Zákazníkům ale vozy takto prodávány nejsou - dealerství je vymění za standardní pětipaprsková černá kola, která vidíme na oficiálních fotkách auta. Tato modrá kola pak údajně pošle zpátky do továrny, aby je bylo možno použít při výrobě dalšího Demonu a modrá jsou snad proto, aby se „nepoztrácela” a byla využívána právě jen pro tento účel...

Nejlépe zrychlující auto světa sjíždí z linek na legračních modrých kolech. Proč? - 1 - dodge challenger srt demon modra kola 01Nejlépe zrychlující auto světa sjíždí z linek na legračních modrých kolech. Proč? - 2 - dodge challenger srt demon modra kola 02
Tahle modrá kola nejsou pro zákazníky, standardní se nevejdou na výrobní linku

Nejlépe zrychlující auto světa sjíždí z linek na legračních modrých kolech. Proč? - 3 - dodge challenger srt demon zvuk 01Nejlépe zrychlující auto světa sjíždí z linek na legračních modrých kolech. Proč? - 4 - dodge challenger srt demon zvuk 02Nejlépe zrychlující auto světa sjíždí z linek na legračních modrých kolech. Proč? - 5 - dodge challenger srt demon zvuk 03Nejlépe zrychlující auto světa sjíždí z linek na legračních modrých kolech. Proč? - 6 - dodge challenger srt demon zvuk 04
Tahle modrá Challengeru opravdu sluší. A zvuk je božský

Zdroj: The Straight Pipes@Facebook

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše