Reklama

Nejlepší Kia srovnala síly s Mercedesem od AMG. Troufalé? Posuďte sami

Samostatné dokumentace dynamických schopností korejské novinky nepůsobily bůhvíjak přesvědčivě, ale co když se Stinger GT postaví německému sedanu se skoro stejnými parametry?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nejlepší Kia srovnala síly s Mercedesem od AMG. Troufalé? Posuďte sami

9.4.2018 | Petr Prokopec | 18 příspěvků

Samostatné dokumentace dynamických schopností korejské novinky nepůsobily bůhvíjak přesvědčivě, ale co když se Stinger GT postaví německému sedanu se skoro stejnými parametry?

Ještě před pár lety bylo zcela nemyslitelné, abychom pomýšleli na souboj Kie a Mercedesu. Portfolio korejské automobilky sice bylo patřičně široké a model Optima již nakukoval do vyšších pater trhu, nicméně ani tak nebyla tato značka pro třícípou hvězdu soupeřem. V rámci celku tomu není ani v současné době, nicméně s jedním modelem Kia dokáže ohrozit i vyšší ligu. A jak asi tušíte, jde o Stinger GT.

Nová korejská střela dostala ve vrcholné formě přeplňovaný 3,3litrový šestiválec, který byl naladěn na 370 koní. Jejich přenos dostala na starosti osmistupňová automatická převodovka, se kterou může být spojen pohon zadních či všech čtyř kol. Zadokolku si v Evropě zatím nekoupíte, pohon 4x4 je zde nevyhnutelný a sním vůz na z klidu na stovku zrychlí za 4,9 sekundy.

To je prakticky totéž jako u Mercedesu-AMG C43. Ten se pyšní sice „jen“ třílitrovým šestiválcem a 367 koňmi, nicméně k dispozici má devítistupňový automat. Pohon všech kol je standardem i u něj, stovka za identických 4,9 sekundy jako v případě Kie tedy není velkým překvapením. Maximálka je však omezena na 250 km/h, zatímco Stinger GT může zvládnout o 20 km/h více.

Papír ale snese všechno, jaká je realita? Na měření nejvyšší rychlosti tentokráte nedošlo, srovnání akcelerace tu ale máme. Kdo by čekal, že Mercedes bude „jinde”, ten by se pletl - ve výsledku se zdá, že má trochu navrch, ale je to nepatrný rozdíl. Přesná data o akceleraci nemáme, Mercedes je ale podle záběrů na stovce nanejvýš o nějakou desetinu či dvě rychleji.

Smysl celého srovnání spočívá ve skutečnosti, že Korejci mají vůbec poprvé ve své nabídce vůz, který se může postavit i výkonným modelům od prémiových značek a dokázat s nimi držet krok, to bude pro leckoho jistě překvapivé. Navíc pokud řeč přijde na cenu, pak je Stinger GT jasně ve vedení - standardně totiž vychází na 1,4 milionu korun, s příplatky na 1,5 mil. Kč. Tady C43 teprve startuje.

Nejlepší Kia srovnala síly s Mercedesem od AMG. Troufalé? Posuďte sami - 1 - Kia Stinger GT vs Mercedes-AMG C43 2018 videoscreen 01Nejlepší Kia srovnala síly s Mercedesem od AMG. Troufalé? Posuďte sami - 2 - Kia Stinger GT vs Mercedes-AMG C43 2018 videoscreen 02Nejlepší Kia srovnala síly s Mercedesem od AMG. Troufalé? Posuďte sami - 3 - Kia Stinger GT vs Mercedes-AMG C43 2018 videoscreen 03Nejlepší Kia srovnala síly s Mercedesem od AMG. Troufalé? Posuďte sami - 4 - Kia Stinger GT vs Mercedes-AMG C43 2018 videoscreen 04
Kia Stinger GT zvládá snadno držet krok s Mercedesem-AMG C43. Před pár lety by to bylo nemyslitelné

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 18 příspěvků

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše