Někdo napasoval velký pick-up do malého náklaďáku, ani policie nechápala, jak

Od pohledu skoro nemožná věc zaujala policii z jiného důvodu, přesto se i policista musel zeptat, jak dotyčný dostal auto dovnitř. A jak z něj pak vystoupil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Někdo napasoval velký pick-up do malého náklaďáku, ani policie nechápala, jak

10.2.2019 | Petr Miler

Od pohledu skoro nemožná věc zaujala policii z jiného důvodu, přesto se i policista musel zeptat, jak dotyčný dostal auto dovnitř. A jak z něj pak vystoupil.

Na silnici jsme svědky rozličných svérázných událostí, některé ale dokáží pozvednout obočí i hodně zkušeným harcovníkům. Jedním z takových je policista Thomas Olsen, který slouží u dálniční policie v kalifornském Modestu a už z titulu svého povolání zažil na silnici kde co. Ještě nikdy ale neviděl, aby někdo nacpal velký pick-up Ram 1500 do náklaďáku, který lze přirovnat k české Avii. Právě takovou věc ale tento týden ve svém rajónu spatřil, přímo na dálnici.

Už samotná kombinace auta a jeho nákladu stála minimálně za prověření, zda je všechno v pořádku, k zastavení této podivné soupravy jej ale přimělo ještě něco jiného. Pick-up se v nákladové prostoru viditelně hýbal vpřed a vzad, navíc byl tak dlouhý, že jej část koukala ven místy, kde má mít náklaďák dveře.

Řidiče tak zastavil a ke svému údivu postupem času zjistil, že samotné použití takového náklaďáku k převážení tak velkého pick-upu nepředstavuje žádný legální problém, a to ani když náklad přesahuje jemu vyhrazený prostor. Kalifornská legislativa ale v případě převozu auta vyžaduje jeho uchycení čtyřmi kotevními body, což zde zjevně nebylo splněno. Na americké poměry velkorysý důstojník ale dovolil řidiči odjet na čerpací stanici a dát tam vše do pořádku.

Vcelku pochopitelně i jeho pak zajímalo, jak vůbec dostal pick-up dovnitř, vysvětlení je ale docela prosté. Auto vezl do Texasu a koupil jej v Kalifornii v místech, kde měli nakládací rampu. A tak s ním s její pomocí opatrně nacouval dovnitř. Ven se pak díky své štíhlé postavě dostal bočním oknem a odkráčel po přední kapotě. Kus hodný kouzelníka, něco takového by se neztratilo ani v představení Davida Copperfielda...


Někdo napasoval velký pick-up do malého náklaďáku, ani policie nechápala, jak - 1 - Velky pick-up napasovany v malem nakladaku 01Někdo napasoval velký pick-up do malého náklaďáku, ani policie nechápala, jak - 2 - Velky pick-up napasovany v malem nakladaku 02
Nebýt autorem snímku a původcem informací policie, skoro bychom nevěřili, že se tohle mohlo stát. Ale stalo se

Zdroj: Modesto Bee

Petr Miler

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama