Někdo si postavil falešné nejlepší Ferrari z plechu, nebojí se s ním vyrazit do ulic

Těžko říci, jestli tento výtvor skrytě obdivovat jako kus dobře odvedené práce s plechem, nebo se mu smát jakou zoufale nepřesné replice Ferrari. Tak či onak stojí za pozornost.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Někdo si postavil falešné nejlepší Ferrari z plechu, nebojí se s ním vyrazit do ulic

20.2.2019 | Mirek Mazal

Těžko říci, jestli tento výtvor skrytě obdivovat jako kus dobře odvedené práce s plechem, nebo se mu smát jakou zoufale nepřesné replice Ferrari. Tak či onak stojí za pozornost.

Kopie produktů známých značek patří k asijskému světadílu podobně jako levná pracovní síla. I mnohé velké firmy si založily své živobytí na kopiích vzorů známých značek, dnes ale bude řeč o výtvoru jednoho malajsijského kutila, který moc toužil po Ferrari LaFerrari. Takové touhy jsou vlastní kde komu, dotyčný ale nechtěl do konce života jen snít, a tak se rozhodl si italský hypersport prodávaný za ceny nezřídka přesahující 100 milionů korun vyrobit sám.

Jak se dá čekat, tak úplně neuspěl. Auto se pokusil vytvořit za pomoci plechu z jiného vozu, což prostě nemohlo skončit úplně dobře. Vizuálně se ale svérázná žlutá replika opravdu podobá hybridnímu nástupci Enza - přední nárazník, kapota, zadní část a výfuky připomínají LaFerrari. S bočním profilem už je to horší, naznačuje použití motoru uloženého poblíž přední nápravy, i když samozvaný technik osadil větrání motorového prostoru až za jednomístnou kabinu.

Žebrování možná plní aerodynamickou funkci odvádění vzduchu z kabiny, protože chybí čelní sklo a vítr vane přímo do vykuchaného interiéru s jedinou sedačkou. Na červeném sedadle je vyšitý koník, kdyby někdo náhodou pochyboval o původu ocelového stvoření. Zdá se, že pan majitel trávil hodiny studováním obrázků z Maranella, poté sehnal zásobu plechů a pustil se do díla.

Jestli se výsledku smát, nebo jej obdivovat, necháme na vás. Smysluplnou kopii LaFerrari dotyčný jistě nestvořil, na druhou stranu je pořád lepší mít LaFerrari z plechu než žádné LaFerrari. Majitel se nebojí s vozem vyrazit do ulic a o pozornost okolí nemá nouze, na člověka s miliony malajsijských ringgitů po kapsách si ale s tímto pekelným strojem bude hrát těžko...


Někdo si postavil falešné nejlepší Ferrari z plechu, nebojí se s ním vyrazit do ulic - 1 - Ferrari LaFerrari replika Malajsie 01Někdo si postavil falešné nejlepší Ferrari z plechu, nebojí se s ním vyrazit do ulic - 2 - Ferrari LaFerrari replika Malajsie 02Někdo si postavil falešné nejlepší Ferrari z plechu, nebojí se s ním vyrazit do ulic - 3 - Ferrari LaFerrari replika Malajsie 03Někdo si postavil falešné nejlepší Ferrari z plechu, nebojí se s ním vyrazit do ulic - 4 - Ferrari LaFerrari replika Malajsie 04Někdo si postavil falešné nejlepší Ferrari z plechu, nebojí se s ním vyrazit do ulic - 5 - Ferrari LaFerrari replika Malajsie 05
Replika Ferrari LaFerrari patří mezi ty méně povedené z hlediska blízkosti originálu. Na druhou stranu, kdo se dostal tak blízko jen s trouchou plechu po ruce...

Zdroj: GT Spirit

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše