Reklama

Nové SUV Lamborghini odhaleno únikem, nic tak agresivního jsme ještě neviděli

Měli jsme zato, že vzhled Lamborghini Urus v podstatě známe, obrázek vozu z jeho palubního systému ale ukazuje, že jeho design bude podstatně agresivnější.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové SUV Lamborghini odhaleno únikem, nic tak agresivního jsme ještě neviděli

22.11.2017 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Měli jsme zato, že vzhled Lamborghini Urus v podstatě známe, obrázek vozu z jeho palubního systému ale ukazuje, že jeho design bude podstatně agresivnější.

Viděli jsme koncept, viděli jsme zakamuflovaný prototyp, ale naprosto nic nás nemohlo připravit na sériové provedení Lamborghini Urus. Italské SUV sice sdílí mechaniku s Audi Q7, Bentley Bentayga a Porsche Cayenne, jeho design je však diametrálně odlišný. Agresivita z něj čiší na všechny strany a i kdyby bylo z poloviny tak extravagantně střiženo, stále nesnese srovnání s čímkoliv, co jezdí po silnicích. Či mimo ně.

Výše zmíněný odstavec jsme ještě nějakých dvanáct dní neměli sepsat, slavnostní prezentace italské novinky je naplánována až na 4. prosince v ústředí značky v Sant‘Agata Bolognese. Nicméně Lamborghini zveřejnilo čtyři videa, jejichž prostřednictvím nás seznamuje s jednotlivými jízdními režimy. Při představení módu Corsa kamera sjede na centrální palubní displej, kde se objevuje Urus v plné kráse. Patrně se to nestalo náhodou či omylem, Italové ale jistě nechtěli ukázat tolik, kolik nakonec ukázali.

Svědčí o tom i fakt, že tato videa z oficiálního kanálu na YouTube záhy stáhli. Nicméně co je jednou na internetu, to už nikdy nezmizí. Agresivně střiženou příď vozu, stejně jako výrazně vypouklé blatníky si tak můžeme prohlédnout bez jakékoliv kamufláže. Jak zaznělo výše, Urus dostal tak unikátní vzhled, že má úspěch zcela jistě zaručen.

Momentálně sice ještě není známa cena, nicméně při pohledu na karoserii vozu se zdá, že prodej zhruba 3 500 exemplářů ročně je značně poddimenzovaným odhadem. Nebudeme ale zbytečně předbíhat a místo toho jen v rychlosti dodáme, že stran režimu Corsa disponuje Urus i módy Terra (off-road), Neve (sněžný) a Sabbia (písečný). Standardem a základem je pak Sport a Strada.

Jak už je u dnešních Lamborghini zvykem, i zde najdeme digitální přístrojový štít doplněný dvojicí monitorů na středové konzole, kdy vrchní je určen multimediálnímu systému, spodní pak pro klimatizaci. Pod kapotu se v prvé fázi nastěhuje přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec naladěný na 650 koní, pozdeji Lamborghini hodlá přivést do hry plug-in hybridní provedení.

Nové SUV Lamborghini odhaleno únikem, nic tak agresivního jsme ještě neviděli - 1 - Lamborghini Urus unik Corsa Mode 01Nové SUV Lamborghini odhaleno únikem, nic tak agresivního jsme ještě neviděli - 2 - Lamborghini Urus unik Corsa Mode 02Nové SUV Lamborghini odhaleno únikem, nic tak agresivního jsme ještě neviděli - 3 - Lamborghini Urus unik Corsa Mode 03Nové SUV Lamborghini odhaleno únikem, nic tak agresivního jsme ještě neviděli - 4 - Lamborghini Urus unik Corsa Mode 04Nové SUV Lamborghini odhaleno únikem, nic tak agresivního jsme ještě neviděli - 5 - Lamborghini Urus unik Corsa Mode 05Nové SUV Lamborghini odhaleno únikem, nic tak agresivního jsme ještě neviděli - 6 - Lamborghini Urus unik Corsa Mode 06Nové SUV Lamborghini odhaleno únikem, nic tak agresivního jsme ještě neviděli - 7 - Lamborghini Urus unik Corsa Mode 07Nové SUV Lamborghini odhaleno únikem, nic tak agresivního jsme ještě neviděli - 8 - Lamborghini Urus unik Corsa Mode 08Nové SUV Lamborghini odhaleno únikem, nic tak agresivního jsme ještě neviděli - 9 - Lamborghini Urus unik Corsa Mode 09Nové SUV Lamborghini odhaleno únikem, nic tak agresivního jsme ještě neviděli - 10 - Lamborghini Urus unik Corsa Mode 10
Lamborghini Urus bylo odhaleno skrze palubní menu, je tak agresivní, jako nic jiného na silnicích

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama