Reklama

Nový VW Atlas dostal od Američanů sodu v testu, prý ničím nenadchne (video)

Sedmimístné SUV mělo být ušito na míru americkému publiku. To ničím neurazí, ale ani neuchvátí. Zvlášť když je na rodinný vůz příliš tuhé.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nový VW Atlas dostal od Američanů sodu v testu, prý ničím nenadchne (video)

10.7.2017 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Sedmimístné SUV mělo být ušito na míru americkému publiku. To ničím neurazí, ale ani neuchvátí. Zvlášť když je na rodinný vůz příliš tuhé.

Volkswagen již třetím měsícem prodává ve Státech své nové SUV Atlas. To je zatím k dispozici pouze s jedním motorem, a sice s 3,6litrovým šestiválcem. Časem sice nabídku rozšíří i přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec, ten však bude svázán pouze s pohonem předních kol. U šestiválcové jednotky je na výběr, zda bude poháněna jedna či obě nápravy. Stejně tak jsou k dispozici tři úrovně výbavy a řada paketů, nabídka je tedy na americké poměry docela široká.

Zatím to vypadá, že Atlas dokázal u amerického publika zabodovat. V květnu bylo prodáno 1 610 exemplářů, v červnu pak dokonce 2 413 aut. To sice nejsou žádná závratná čísla, nicméně v šestém letošním měsíci bylo již SUV se třemi řadami sedadel před Tiguanem. To je sice pětimístný model, ovšem také je výrazně levnější (základní ceny se liší o zhruba 260 tisíc korun).

Altasu se tedy daří, je však otázkou, jestli tomu tak bude i nadále. V testu respektovaného magazínu Consumer Reports se totiž sedmimístnému SUV moc nedařilo. Je prý nudné, na stranu pozitiv nelze přihodit ani nepříliš poddajný podvozek, díky kterému na vozovkách s horším povrchem poskakují hlavy pasažérů ze strany na stranu. To je prý dáno nejen platformou MQB, ale i jakousi neochotou Volkswagenu přizpůsobit své vozy americkým požadavkům - příliš tuhý a tedy nikterak výrazně komfortní je ostatně i Tiguan, v jeho případě ale většinou ve voze „trpíte” sami či ve dvou.

Altas je ovšem koncipován jako pohodlné rodinné SUV, jako takový by tedy měl oslnit především komfortem. Jak se ale ukazuje, přesně to se neděje. Jinak je auto chváleno zejména za pohonnou jednotky, kterou doprovází hladce řadicí osmistupňový automat, který nemá oproti konkurenci trpět většími problémy.

Za příklad ostatním výrobcům je pak dáván multimediální systém doplněný dotykovým displejem, kde ikonky jsou přehledné a obsluha intuitivní. Kromě toho nechybí ani záplava materiálů, jenž vám dají ochutnat pocity „vyšší cenové“. Postačí to ale na ospravedlnění ceny startující na 33 500 USD (cca 766 500 Kč)? Prozatím se zdá, že ano, v očích zákazníků rozhodně. V očích Consumer Reports méně...

Nový VW Atlas dostal od Američanů sodu v testu, prý ničím nenadchne (video) - 1 - VW Atlas Consumer Reports 2017 videoscreen 01Nový VW Atlas dostal od Američanů sodu v testu, prý ničím nenadchne (video) - 2 - VW Atlas Consumer Reports 2017 videoscreen 02Nový VW Atlas dostal od Američanů sodu v testu, prý ničím nenadchne (video) - 3 - VW Atlas Consumer Reports 2017 videoscreen 03Nový VW Atlas dostal od Američanů sodu v testu, prý ničím nenadchne (video) - 4 - VW Atlas Consumer Reports 2017 videoscreen 04
Volkswagen Atlas dle testu Consumer Reports sice ničím neurazí, ale zároveň také ničím nenadchne

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše