Reklama

Obě moderní Bugatti se konečně potkala. Místo uhádnete, ale které je víc šik?

Když se vedle sebe postaví dvě z nejrychlejších aut planety, je to malý zázrak. A když jsou obě z nich od Bugatti, je ještě větší. Stát se může jen na pár místech světa.
 1. Autoforum.cz
 2. Rubriky a sekce
 3. Bleskovky

Obě moderní Bugatti se konečně potkala. Místo uhádnete, ale které je víc šik?

23.2.2018 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Když se vedle sebe postaví dvě z nejrychlejších aut planety, je to malý zázrak. A když jsou obě z nich od Bugatti, je ještě větší. Stát se může jen na pár místech světa.

Spatřit na vlastní oči Bugatti, navíc mimo plochu autosalonu, je malým automobilovým svátkem. Modelu Veyron totiž bylo vyrobeno jen 450 kusů, Chiron pak vznikne v o trochu rozsáhlejší sérii, ovšem finální pětistý exemplář bude smontován až za pár let. I v té době tu ovšem budeme mít necelou tisícovku aut, ke které se přidává zhruba obdobné množství z let předchozích. Řada lidí tedy nemusí za celý život zahlédnout na ulici jediné.

Pokud ovšem žijete v Monaku, nejspíše si nemusíte do deníčku zapisovat, kdy jste Bugatti viděli, modely Chiron i Veyron jsou zde stejně běžné jako v Česku třeba jako modely Porsche - nevídáte je pořád, za raritní je ale neoznačíte. Povětšinou se ovšem po úzkých silničkách knížectví prohání samotné, před pár dny však jedny z nejrychlejších produkčních vozů v celé historii automobilismu zastavily vedle sebe. A byl z toho nemalý poprask.

Díky všudypřítomným „spotterům” si tuto podívanou můžeme vychutnat také my, přičemž zároveň lze tak trochu porovnat design obou aut. Modernější Chiron přitom z tohoto srovnání vychází lépe, alespoň z našeho úhlu pohledu. Má totiž „rozbitější“ čelní partie, díky čemuž z něj srší daleko větší agresivita. Vše navíc ještě umocňuje dvoubarevné lakování, přičemž tyrkysová se nastěhovala také dovnitř.

Veyron pak jistě stále má co říct, jeho věk však začíná být stále patrnější. Zvláště při pohledu na světla, kdy ta přední jsou příliš velká a trochu neforemná, zatímco ta zadní nenabízí divákům takové divadlo jako lampy u Bugatti Chiron. I tak by se ale nejspíše nenašel nikdo, kdo by nebyl ochoten za někdejší nejrychlejší vůz planety vyměnit ledvinu. Za nástupce by ale řada lidí jistě dala i víc...

Obě moderní Bugatti se konečně potkala. Místo uhádnete, ale které je víc šik? - 1 - Bugatti Chiron a Veyron 2018 videoscreen 01Obě moderní Bugatti se konečně potkala. Místo uhádnete, ale které je víc šik? - 2 - Bugatti Chiron a Veyron 2018 videoscreen 02Obě moderní Bugatti se konečně potkala. Místo uhádnete, ale které je víc šik? - 3 - Bugatti Chiron a Veyron 2018 videoscreen 03Obě moderní Bugatti se konečně potkala. Místo uhádnete, ale které je víc šik? - 4 - Bugatti Chiron a Veyron 2018 videoscreen 04Obě moderní Bugatti se konečně potkala. Místo uhádnete, ale které je víc šik? - 5 - Bugatti Chiron a Veyron 2018 videoscreen 05Obě moderní Bugatti se konečně potkala. Místo uhádnete, ale které je víc šik? - 6 - Bugatti Chiron a Veyron 2018 videoscreen 06Obě moderní Bugatti se konečně potkala. Místo uhádnete, ale které je víc šik? - 7 - Bugatti Chiron a Veyron 2018 videoscreen 07Obě moderní Bugatti se konečně potkala. Místo uhádnete, ale které je víc šik? - 8 - Bugatti Chiron a Veyron 2018 videoscreen 08Obě moderní Bugatti se konečně potkala. Místo uhádnete, ale které je víc šik? - 9 - Bugatti Chiron a Veyron 2018 videoscreen 09Obě moderní Bugatti se konečně potkala. Místo uhádnete, ale které je víc šik? - 10 - Bugatti Chiron a Veyron 2018 videoscreen 10Obě moderní Bugatti se konečně potkala. Místo uhádnete, ale které je víc šik? - 11 - Bugatti Chiron a Veyron 2018 videoscreen 11Obě moderní Bugatti se konečně potkala. Místo uhádnete, ale které je víc šik? - 12 - Bugatti Chiron a Veyron 2018 videoscreen 12Obě moderní Bugatti se konečně potkala. Místo uhádnete, ale které je víc šik? - 13 - Bugatti Chiron a Veyron 2018 videoscreen 13Obě moderní Bugatti se konečně potkala. Místo uhádnete, ale které je víc šik? - 14 - Bugatti Chiron a Veyron 2018 videoscreen 14Obě moderní Bugatti se konečně potkala. Místo uhádnete, ale které je víc šik? - 15 - Bugatti Chiron a Veyron 2018 videoscreen 15Obě moderní Bugatti se konečně potkala. Místo uhádnete, ale které je víc šik? - 16 - Bugatti Chiron a Veyron 2018 videoscreen 16
Spatřit na vlastní oči Bugatti se rovná svátku. Vidět ovšem vedle sebe Chiron a Veyron je pomalu něco nemyslitelného, jde v podstatě o takové druhé Vánoce

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše