Opel Astra OPC Line je velká show s žádným go, ale sympatická

7.9.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Vzhled německého pětidvířka lze navýšit vcelku levně. Dopřát si ale musíte nejvyšší úrovně výbavy a ve finále nemusíte zaplatit málo.

Před pár dny jsme se zmínili o prodejních úspěších nového, respektive rok starého Opelu Astra. Ten si od loňského představení pořídilo již více než 250 tisíc zákazníků, což věru není málo. V rámci článku jsme přitom zmínili i sadu OPC Line, kterou je možné podle ceníku objednat už od počátku prázdnin. Automobilka však teprve nyní pustila do světa oficiální fotky a pár doprovodných slov.

Než tedy dorazí regulérní hot hatch Opelu v novém, musí si zákazníci vystačit s agresivněji tvarovaným čelním a zadní nárazníkem, k čemuž se přidávají také modifikované boční prahy. Na úpravy techniky nedošlo, a tato verze tak dokonale naplňuje americkou frázi „all show no go” (tedy vše pro vzhled, nic pro výkon - přeložme volně). Není míněna zrovna pochvalně, u Astry OPC Line ale i ona „show” docela sympatická.

Za celou sadu dáte u prodejců jednadvacet tisíc korun, k objednání je ovšem pouze u úrovní výbavy Dynamic a Innovation. Ty přitom startují na sumě 417 900 Kč, respektive 427 900 Kč. V obou případech lze pod kapotou počítat s přeplňovaným litrovým tříválcem o výkonu 105 koní, za mnohem silnější verzi 1,6 Turbo s 200 koňmi již dáte 527 900 Kč, resp. opětovně o deset tisíc korun více. U levnějšího provedení přitom dostáváte do vínku mimo jiné 17palcová litá kola, dražší model staví spíše na komfortu a má jen šestnáctky.

Tím ovšem vaše možnosti nekončí, dále v nabídce jsou třeba i 18palcové ráfky, automatický parkovací asistent, multimediální systém Navi 900 IntelliLink, ventilace a masážní strojek v předních sedadlech, adaptivní matricové LEDky nebo panoramatické okno. Ceny hatchbacku ve vrcholné formě tak snadno mohou překročit 700 tisíc korun.

Opel Astra OPC Line je velká show s žádným go, ale sympatická - 1 - Opel Astra OPC Line 2016 prvni foto 01Opel Astra OPC Line je velká show s žádným go, ale sympatická - 2 - Opel Astra OPC Line 2016 prvni foto 02Opel Astra OPC Line je velká show s žádným go, ale sympatická - 3 - Opel Astra OPC Line 2016 prvni foto 03Opel Astra OPC Line je velká show s žádným go, ale sympatická - 4 - Opel Astra OPC Line 2016 prvni foto 04Opel Astra OPC Line je velká show s žádným go, ale sympatická - 5 - Opel Astra OPC Line 2016 prvni foto 05Opel Astra OPC Line je velká show s žádným go, ale sympatická - 6 - Opel Astra OPC Line 2016 prvni foto 06Opel Astra OPC Line je velká show s žádným go, ale sympatická - 7 - Opel Astra OPC Line 2016 prvni foto 07
Vzhled Opelu Astra je možné vyšperkovat sadou OPC Line. Ta je ale dostupná pouze pro hatchback, navíc jen v kombinaci s nejvyššími úrovněmi výbavy

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše