Reklama

Otec učil svou dceru řídit a donutil ji předjíždět, oba zemřeli (video)

Tento smutný příběh budiž poučením pro nás všechny, že nutit řidiče dělat něco, na co se sám necítí, je velmi, velmi špatný nápad.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Otec učil svou dceru řídit a donutil ji předjíždět, oba zemřeli (video)

12.11.2016 | Petr Miler | 19 příspěvků

Tento smutný příběh budiž poučením pro nás všechny, že nutit řidiče dělat něco, na co se sám necítí, je velmi, velmi špatný nápad.

Můžete se pozastavit už nad tím, že nějaký rodič učí své dítě řídit v běžném provozu, ale to samo o sobě nemusí být nic špatného. Jednak neznáme přesné detaily, a tak mohlo jít o dívku, která už měla řidičský průkaz a pod dohledem otce se chtěla pouze zdokonalovat, to je v pořádku. A i kdyby neměla, nikde není psáno, že otec nemůže být lepší instruktor řízení než člověk se tím živící - stejně tak může být lepší kuchař, švec nebo malíř pokojů. Problém je jinde.

Z toho mála, co víme, vyrazil tento člověk se svou dcerou (popis videa je chybný, nejde o manželku, to je patrné i z toho, co si oba říkají) na silnici. Ona se zdráhala pustit do předjížděcího manévru, to tak začínající řidiči mívají, jenže otec ji začal nutit k tomu, aby to udělala. Na videu slyšíme už jen závěr hádky mezi nimi a následný pokus o předjetí kamionu. Vlastně ani neprobíhá úplně špatně, v závěru se ale auto řízené dcerou pod dohledem otce dostane do smyku.

Proč se to stalo, můžeme jen hádat, řidičku nevidíme. Mohla být v neobvyklé situaci příliš zbrklá, mohla se naopak pomalu vracet do svého pruhu a nervózní otec ji mohl sáhnout do řízení, mohlo jít jen o špatnou reakci na turbulence okolo kamionu. Opravdu nevíme, auto se na každý pád do smyku dostalo, vhodná korekce nepřišla a do jeho dráhy se až smutně přesně připletl protijedoucí vůz. Otec i dcera zemřeli, řidič protijedoucího auta též.

Je to velmi smutný příběh a citlivějším povahám raději nedoporučujeme si přiložené video pouštět, třebaže na něm nic víc než nehoda sama vidět není. Jde nicméně o dosti drsné upozornění na jednu velmi podstatnou věc - nikdy nikoho nenuťte za volantem jet za hranicí svých možností. On řídí, on ví, co zvládne a co ne a on musí zůstat pánem situace. Je jedno, jestli má jít o dobře míněnou instruktáž nebo kamarádské: „Karle, tak už to osol...” Všechny podobné pokusy přimět jet někoho jinak, než sám zvládá, se mohou snadno změnit v hrátky se smrtí, jako v tomto případě...

Otec učil svou dceru řídit a donutil ji předjíždět, oba zemřeli (video) - 1 - Otec ucil ridit dceru nehoda celni stret video 01Otec učil svou dceru řídit a donutil ji předjíždět, oba zemřeli (video) - 2 - Otec ucil ridit dceru nehoda celni stret video 02Otec učil svou dceru řídit a donutil ji předjíždět, oba zemřeli (video) - 3 - Otec ucil ridit dceru nehoda celni stret video 03Otec učil svou dceru řídit a donutil ji předjíždět, oba zemřeli (video) - 4 - Otec ucil ridit dceru nehoda celni stret video 04Otec učil svou dceru řídit a donutil ji předjíždět, oba zemřeli (video) - 5 - Otec ucil ridit dceru nehoda celni stret video 05Otec učil svou dceru řídit a donutil ji předjíždět, oba zemřeli (video) - 6 - Otec ucil ridit dceru nehoda celni stret video 06Otec učil svou dceru řídit a donutil ji předjíždět, oba zemřeli (video) - 7 - Otec ucil ridit dceru nehoda celni stret video 07Otec učil svou dceru řídit a donutil ji předjíždět, oba zemřeli (video) - 8 - Otec ucil ridit dceru nehoda celni stret video 08Otec učil svou dceru řídit a donutil ji předjíždět, oba zemřeli (video) - 9 - Otec ucil ridit dceru nehoda celni stret video 09
Pokus přimět dceru řídit jinak, než by si sama troufla, skončil tragicky. A je pro nás velkým poučením

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 19 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše