Paranoia na silnici? Muž si upravil auto tak, že už se mu nikdo ani nepřiblíží

Majitel tohoto vozu asi nemohl vystát, že se na něj ze stran „lepí” jiní řidiči, a tak si auto upravil ve stylu vozíků římských gladiátorů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Paranoia na silnici? Muž si upravil auto tak, že už se mu nikdo ani nepřiblíží

20.3.2018 | Mirek Mazal | 11 příspěvků

Majitel tohoto vozu asi nemohl vystát, že se na něj ze stran „lepí” jiní řidiči, a tak si auto upravil ve stylu vozíků římských gladiátorů.

Pokud jste měli pocit, že na silnicích vás nemůže nic překvapit, tak jste se mýlili, neboť tohle jste určitě ještě neviděli. Vypadá to, jako by se na americké dálnici zjevil nadšený fanoušek bojových vozů z dob římské říše nebo počítačové hry Carmageddon. Anebo poněkud příliš nadšený příznivce aut z o dost pozdější minulosti. Během sedmdesátých a osmdesátých let minulého století podobné nástavce patřily k častým úpravám velkých amerických bouráků.

Říká se jim Swangas, byly ale o hodně menší než tyto. Automobily s leštěnými disky a vyčnívajícími středy se kumulovaly hlavně kolem Houstonu, kde tato móda vznikla. Takové automobily se nazývají Slabs z anglického Slow, Low a Bangin' (pomalý, nízký, upravený) a chtějí se odlišit podobně jako Lowridery.

O dost širší provedení ale může mít docela jiný důvod - strach z blízkosti jiných aut. Podobně jako u oněch římských bojovníků i tady nástavce snadno zajistí, že se vám nikdo ani zdaleka nepřiblíží. Díváme se na to s údivem a pousmáním, snad ale nemusíme dodávat, že takové nástavce mohou být leda nebezpečné pro všechny okolo. A třebaže nástavce jako takové texaské zákony kupodivu dovolují s odkazem na kulturu, která by neměla být předpisem potlačována, tušíme, že toto extrémní provedení by se nelíbilo ani tamní policii. Na každý pád je to velmi bizarní zjev, však se podívejte sami...

Paranoia na silnici? Muž si upravil auto tak, že už se mu nikdo ani nepřiblíží - 1 - Cadillac ATS nastavce na kolech USA 01Paranoia na silnici? Muž si upravil auto tak, že už se mu nikdo ani nepřiblíží - 2 - Cadillac ATS nastavce na kolech USA 02Paranoia na silnici? Muž si upravil auto tak, že už se mu nikdo ani nepřiblíží - 3 - Cadillac ATS nastavce na kolech USA 03Paranoia na silnici? Muž si upravil auto tak, že už se mu nikdo ani nepřiblíží - 4 - Cadillac ATS nastavce na kolech USA 04
Červený Cadillac ATS odpuzuje ostatní auta svojí úpravou všech čtyř kol. Je vážně hodně svérázná....

Zdroj: Jalopnik

Mirek Mazal

Diskuze 11 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše