Reklama

Podívejte se, jak jede nejnovější rodinná střela Audi. Na kombík to není zlé

Audi si udělalo ve světě jméno výrobou jedněch z nejrychlejších kombíků vůbec. Nová RS4 Avant je v podstatě jeho juniorský model, přesto pálí jak zběsilý.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Podívejte se, jak jede nejnovější rodinná střela Audi. Na kombík to není zlé

8.12.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Audi si udělalo ve světě jméno výrobou jedněch z nejrychlejších kombíků vůbec. Nová RS4 Avant je v podstatě jeho juniorský model, přesto pálí jak zběsilý.

Pokud momentálně ve střední třídě zatoužíte po rychlém, ale opravdu rychlém kombíku, máte víceméně jen dvě možnosti. Tou první je Mercedes-AMG C63 Kombi, druhou pak Audi RS4 Avant. První má pod přední kapotou osmiválec produkující až 510 koní. Akcelerace na 100 mu zabere pouze 4,1 sekundy, ovšem jen za předpokladu, že onen výkon zvládne dostat na silnici. Nesmíme zapomínat na fakt, že C63 je výlučně zadokolkou.

Oproti tomu pro RS4 Avant je pohon všech kol quattro jedním z hlavních identifikačních znaků, stejně jako jím dříve byl 4,2litrový atmosférický osmiválec. Ten je minulostí, Audi stejně jako ostatní přešlo na přeplňované jednotky. Nová generace RS4 tedy disponuje 2,9litrovým šestiválcem twin-turbo, který dává 450 koní, tedy stejně jako předchozí atmosféra a citelně méně než konkurenční Mercedes.

Jak je na tom ovšem jízdní dynamika? V rámci technických parametrů lze rovněž počítat se sprintem z klidu na stovku za 4,1 sekundy, nejvyšší rychlost pak standardně vrcholí obligátní německou dvěstěpadesátkou. Za příplatek vám ovšem Audi posune omezovač až na 280 km/h. Taková je ale teorie, co praxe? Na to nejlépe odpoví nové video, jenž ukazuje rozlet Audi RS4 Avant z klidu až na tachometrových 260 km/h. Zcela očividně jde tedy o vůz bez onoho příplatkového paketu.

Sami se můžete přesvědčit, že na stovku se dostane za ony čtyři sekundy, tím však kalup RS4 rozhodně neustává. S nemalou vervou se kombík z Ingolstadtu dostane i na dvojnásobek dané mety, tedy na 200 km/h, poté však s přeřazením na šestku začíná trochu ztraćet dech. Docela by nás zajímalo, jak si v té chvíli stojí Audi v porovnání s Mercedesem, na rozhřešení této otázky ale bude třeba ještě nějakou tu chvíli vyčkat.

Momentálně tedy jen přihodíme dalších pár videí, na kterých si můžete prohlédnout veškeré detaily kombíku se čtyřmi kruhy ve znaku, stejně jako jeho karoserii vyvedenou v červené, šedivé či neobvyklé purpurové barvě. Česká cena zatím stanovena nebyla, nicméně jelikož v Německu se vůz prodává od 79 800 Eur, dá se počítat s českou cenou začínající kousek za 2 miliony Kč.

Podívejte se, jak jede nejnovější rodinná střela Audi. Na kombík to není zlé - 1 - Audi RS4 Avant 2017 novy videoscreen 01Podívejte se, jak jede nejnovější rodinná střela Audi. Na kombík to není zlé - 2 - Audi RS4 Avant 2017 novy videoscreen 02Podívejte se, jak jede nejnovější rodinná střela Audi. Na kombík to není zlé - 3 - Audi RS4 Avant 2017 novy videoscreen 03Podívejte se, jak jede nejnovější rodinná střela Audi. Na kombík to není zlé - 4 - Audi RS4 Avant 2017 novy videoscreen 04
Nové Audi RS4 Avant se pochlubilo jízdní dynamikou, stovku skutečně zvládne již za 4,1 sekundy

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama