-

Podívejte se, jakým úžasným způsobem zachránilo 13 kamioňáků život mladému muži

Říká se o nich, že jsou to arogantní „králové silnic”, tady ale můžeme vidět, že to jednoduše není pravda. Umí se bez váhání spojit a pomoci ostatním.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Podívejte se, jakým úžasným způsobem zachránilo 13 kamioňáků život mladému muži

25.4.2018 | Mirek Mazal | 36 příspěvků

Říká se o nich, že jsou to arogantní „králové silnic”, tady ale můžeme vidět, že to jednoduše není pravda. Umí se bez váhání spojit a pomoci ostatním.

Šoféři kamionů nemají u řidičů aut příliš dobrou pověst. Často je jejich chování považováno za arogantní už z titulu kolosů, které řídí - když zaberou s třicetitunovým monstrem levý pruh dálnice, těžko s nimi někdo něco provede, a tak to někdy prostě udělají. Bude nejspíše pravdou, že někteří občas jednají záměrně zlomyslně, bylo by ale chybou házet kvůli tomu všechny do jednoho pytle.

Jen uznání si zaslouží řidiči třinácti kamionů, kteří ve spolupráci s policií zachránili jeden lidský život na dálnici I-696 poblíž amerického Detroitu. Akce se odehrála nad ránem, kdy jeden rezignovaný člověk hodlal ukončit svůj život skokem z mostu mezi projíždějící automobily.

Policie dálnici uzavřela a obrátila na jednoho řidiče tahače. Ten radiostanicí kontaktoval kolegy, aby se s návěsy postavili těsně vedle sebe pod most a skokanovi tak znemožnili pád až na tvrdou zem. Okolní provoz byl odkloněn jinou trasou, proto kamiony nikomu nebránily v cestě a mohlo začít zdlouhavé vyjednávání. Díky profesionálnímu zásahu s nezvyklou pomocí se podařilo přesvědčit neznámého, prý mladého muže, aby své problémy řešil jiným způsobem.

Mluvčí automobilového průmyslu veřejně pochválil řidiče přepravních firem. „Fotka z místa nás velmi potěšila, ukazuje rychlé myšlení. Také zobrazuje, jak náš průmysl spolupracuje s donucovacími orgány, aby udrželi naše dálnice v bezpečí...“ Během tří hodin se vyjednavači pokoušeli přemluvit sebevraha k ústupu, nakonec si to rozmyslel a dobrovolně se vzdal. Poté ho sanitka převezla do nemocnice k preventivnímu vyšetření, dodal Jason Brockdorff z policejního oddělení Huntington Woods.

Jistě můžete namítnout, že sebevražda se svobodné rozhodnutí každého a nikdo by mu neměl bránit. Ale ruku na srdce, neuvažovali jste v některých situacích sami o tom, že si vezmete život a byli jste nakonec rádi, že jste si to sami - nebo s něčí pomocí - rozmysleli? Tyhle věci lidé dělají zkratkovitě a všech 13 kamioňáků si zaslouží respekt, že neváhali změnit své původní plány a sebevraždu učinili prakticky nemožnou.

Podívejte se, jakým úžasným způsobem zachránilo 13 kamioňáků život mladému muži - 1 - Kamiony zachranily sebevraha USA 01Podívejte se, jakým úžasným způsobem zachránilo 13 kamioňáků život mladému muži - 2 - Kamiony zachranily sebevraha USA 02
Záchranná akce proti sebevraždě muže ve světlém oblečení, který se pohybuje na zábradlí mostu. Na první fotce televize Fox je vidět postava vpravo nahoře, na snímku prezentovaném policií je postava rozostřena

Zdroje: Detroit News, MSP Metro Detroit@Twitter

Mirek Mazal

Diskuze 36 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše