Reklama

Policejní Rolls-Royce není žert, tento opravdu vznikl. Osud „české” i8 ho nestihl

Exkluzivní vozy ve službách Policie ČR nemají snadný život, v Británii jeden takový stihl naštěstí o mnoho příznivější osud.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Policejní Rolls-Royce není žert, tento opravdu vznikl. Osud „české” i8 ho nestihl

18.7.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Exkluzivní vozy ve službách Policie ČR nemají snadný život, v Británii jeden takový stihl naštěstí o mnoho příznivější osud.

Exkluzivní vozy oháknuté do policejních barev nejsou úplně běžné, přesto jich lze ve světě najít docela. V Itálii můžete potkat policejní Lamborghini či Ferrari, v ropných státech arabského poloostrova kdeco včetně Bugatti Veyron. Také u nás si podobný vůz Policie ČR nedávno pořídila, dodnes nám vlastně není jasné k čemu. Jenže jak je jistě všem známo, velice záhy se jí ho za policejní mlhou krytých okolností podařilo zničit, třebaže dnes už je nahrazený jiným.

Větší štěstí než „české” BMW i8 měl Rolls-Royce Ghost Black Badge, který byl v policejních barvách odhalen o tomto víkendu ve Velké Británii. Policie v Chichesteru jej tam ukazovala při otevřenému dnu policejní stanice a s tím související charitativní akcí. Vůz měl napomoci účasti movitějších Britů a navýšit příspěvky pro Chestnut Tree House, což je dětský hospic, který se stará o zhruba 300 dětí a mladistvých s tím Rolls-Royce rád pomohlo.

Automobilka tedy i učinila lehký ústupek proti své strategii a provedení Black Badge, které by se mělo běžně chlubit tou nejčernější barvou, jaká existuje, nalakovala bílou Andalusian White. Na ni pak přišly tradiční polepy, jež samozřejmě byly po skončení akce odstraněny. Jak se totiž záhy ukázalo, vůz měli policisté půjčený jen na tři dny pro tuto akci a statické předvedení. Jezdit s tím tedy nemohli, a také proto nedošel žádné újmy.

„Jako hrdý člen místní komunity si automobilka Rolls-Royce uvědomuje důležitost pohotovostních oddílů, mezi něž policie patří. S potěšením jsme proto viděli, když i řada našich zaměstnanců navštívila událost se svými rodinami a sdílela s nimi hrdost nad vozem, který postavili,“ uvedl k vozu i charitativní události Andrew Ball, který má u značky na starosti globální komunikaci s veřejností.

Kromě bílé karoserie vůz byl vůz vybaven koženým čalouněním kombinující černou a žlutohnědou. Pod kapotou pak svou práci odvádí 6,6litrový dvanáctiválec twin-turbo, který produkuje 612 koní a 840 Nm točivého momentu. Zrychlení z klidu na stovku se tak odehraje za 4,8 sekundy při cestě za nejvyšší rychlostí 250 km/h. Takový vůz by si policisté jistě nechali líbit, zatím jej ale dostali k dispozici jen takto...

Policejní Rolls-Royce není žert, tento opravdu vznikl. Osud „české” i8 ho nestihl - 1 - Rolls-Royce Ghost Black Badge 2017 policejni vuz 01Policejní Rolls-Royce není žert, tento opravdu vznikl. Osud „české” i8 ho nestihl - 2 - Rolls-Royce Ghost Black Badge 2017 policejni vuz 02
Policejní Rolls-Royce není žert, tento opravdu vznikl. Osud „české” i8 ho nestihl - 3 - Rolls-Royce Ghost Black Badge 2017 policejni vuz 03Policejní Rolls-Royce není žert, tento opravdu vznikl. Osud „české” i8 ho nestihl - 4 - Rolls-Royce Ghost Black Badge 2017 policejni vuz 04
Britská policie měla zapůjčený Rolls-Royce Ghost Black Badge. Na rozdíl od české ruky zákona jej vrátila zcela v pořádku

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek