Reklama

Policii lze ujet i v USA, když máte pod pravou nohou 717 koní. Ale na jak dlouho?

Policie běžně nedisponuje vybavením, které by umělo stačit autu s výkonem 717 koní, a tak ji zloděj tohoto vozu prchl. Ovšem jen při pohybu po zemi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Policii lze ujet i v USA, když máte pod pravou nohou 717 koní. Ale na jak dlouho?

17.10.2017 | Marek Bednář | 27 příspěvků

Policie běžně nedisponuje vybavením, které by umělo stačit autu s výkonem 717 koní, a tak ji zloděj tohoto vozu prchl. Ovšem jen při pohybu po zemi.

Existuje auto, ve kterém jde ujet policii? Mohamed Ahmed Abu-Shlieba před několika dny v texaském Houstonu ukázal, že ano. Tedy skoro ano. Skoro, protože kdyby se dalo uniknout zcela, neznali bychom jeho jméno. Došel mu totiž benzín a po svých už neunikl.

Abu-Shlieba údajně ukradl Dodge Challenger SRT Hellcat v Houstonu a začal ujíždět. Na výzvy k zastavení pochopitelně neodpovídal a přes veškerou snahu policistů jej zastavit jim ujel. Jak, to můžeme sledovat z vrtulníku televizní stanice ABC.

Podle komentátorů jede Abu-Shlieba „neuvěřitelnou rychlostí”, zase tak rychlý ale není. Jede cirka dvojnásobnou rychlostí ve srovnání se zbytkem provozu, komentátoři hovoří o rychlostech do 110 mph, tedy nějakých 180 km/h. Jede ale velmi dravě a máločím se nechá zdržet. Řekli bychom, že něco takového nedělal poprvé už proto, že policistům prchal 130 kilometrů.

Ti si ale povolali na pomoc vrtulník, kterému už Abu-Shlieba ani s výkonem 717 koní nezmizel. Plnou nádrž asi neměl, a tak se po oněch 130 km zastavil na krajnici a začal utíkat pěšky. Ke konci videa vidíme i zadržení.

Během honičky nedošlo k žádné nehodě, nikdo nebyl zraněn, nejvíce „fyzicky poškozený” tu je sám Abu-Shlieba, kterému prý jeden z policistů po zadržení dal ránu pěstí do obličeje. Policista je nyní vyšetřován, jak to dopadne, nebudeme předjímat. Nebyl by to ale první a bohužel ani poslední případ zbytečného násilí ze strany policie - podezřelý byl zjevně rezignovaný a nanejvýš tak volal právníkovi. Bít ho podle všeho nebyl důvod...

Policii lze ujet i v USA, když máte pod pravou nohou 717 koní. Ale na jak dlouho? - 1 - Honicka policie vs Dodge Hellcat video 01Policii lze ujet i v USA, když máte pod pravou nohou 717 koní. Ale na jak dlouho? - 2 - Honicka policie vs Dodge Hellcat video 02Policii lze ujet i v USA, když máte pod pravou nohou 717 koní. Ale na jak dlouho? - 3 - Honicka policie vs Dodge Hellcat video 03Policii lze ujet i v USA, když máte pod pravou nohou 717 koní. Ale na jak dlouho? - 4 - Honicka policie vs Dodge Hellcat video 04Policii lze ujet i v USA, když máte pod pravou nohou 717 koní. Ale na jak dlouho? - 5 - Honicka policie vs Dodge Hellcat video 05Policii lze ujet i v USA, když máte pod pravou nohou 717 koní. Ale na jak dlouho? - 6 - Honicka policie vs Dodge Hellcat video 06Policii lze ujet i v USA, když máte pod pravou nohou 717 koní. Ale na jak dlouho? - 7 - Honicka policie vs Dodge Hellcat video 07
Abu-Shlieba unikal asi 130 km a z jistého úhlu pohledu unikl. Ale jen do chvíle, než mu došel benzin v „jeho” Hellcatu

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 27 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše