Reklama

Policisté zastavili Lamborghini s podezřelou registrační značkou. A tohle objevili

Kreativitou řidiče italského supersportu byli zaskočeni policisté v Nizozemsku. Rozhodl se zahrát si na Jamese Bonda, na policisty tím ale dojem neudělal.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Policisté zastavili Lamborghini s podezřelou registrační značkou. A tohle objevili

2.5.2018 | Mirek Mazal | 16 příspěvků

Kreativitou řidiče italského supersportu byli zaskočeni policisté v Nizozemsku. Rozhodl se zahrát si na Jamese Bonda, na policisty tím ale dojem neudělal.

Jako agent 007 v Aston Martinu DB5 se musel cítit majitel bílého Lamborghini (nejspíše Murciélago, ale neberte nás za slovo) z jihu Holandska. Po okolí se proháněl s dálkově ovládaným držákem registrační značky. Stiskem tlačítka otáčel zabudovaný mechanismus držáku s se dvěma verzemi plechové cedulky. Možná účinná forma boje proti změření rychlosti, ale také spolehlivá návnada na policisty.

Motorizovaná hlídka si nedaleko Rotterdamu všimla hezkého supersportu, zásadním nedostatkem byla registrační značka neodpovídající předpisům. Chvíli byla vidět na podložka s bílou cedulkou a reklamním sloganem na ní, která se po chvíli proměnila na oficiální žlutou plaketu. A to byl spouštěcí podnět pro silniční kontrolu.

Policista zastavil Lamborghini a vydal se na detailní průzkum zadního nárazníku. Bylo jasné, že tento lov bude úspěšný. Během okamžiku hlídkující motocyklista odhalil nainstalovaný systém na dálkově ovládané prohazování několika registračních značek. Takové zařízení vídáme ve filmech, zákony ve skutečném světě se ale proti takové manipulaci obvykle striktně vymezují.

Řidič se snažil vymluvit, že nastavuje reklamní značku jen pro propagační účely, jede zrovna ze schůzky a jen zapomněl stisknout správný knoflík. Nebylo to nic platné, policisté muže zatkli, zařízení i s dálkovým ovládáním demontovali a zabavili jako důkazní materiál. Řidič teď čelí obvinění z trestného činu, neboť právě tak nizozemské zákony jakékoli znečitelnění registrační značky kvalifikují. Jaký trest mu hrozí, policie nezveřejnila, u nás můžete za takové počínání čekat pokutu ve správním řízení až 10 tisíc Kč a zákaz řízení na 6 měsíců až 1 rok. To asi za pár „bondovských chvilek” nestojí...

Policisté zastavili Lamborghini s podezřelou registrační značkou. A tohle objevili - 1 - Lamborghini Mucielago otocna registracni znacka 01
Bystrý policista si všiml nelegálního měniče registrační značky na Lamborghini. Možná chytré zařízení, jeho použití ale teď řidiče přijde draho

Zdroj: Politie.nl

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 16 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama