Pozor na stíny od stromů na silnici, mohou skrývat opravdu velké překvapení

Stromy kolem silnic nejsou nic výjimečného, stejně jako stíny, které na ně obvykle vrhají. Co se v nich za „příhodných” okolností může schovat? Leccos, třeba i velká jáma.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Pozor na stíny od stromů na silnici, mohou skrývat opravdu velké překvapení

10.12.2018 | Mirek Mazal

Stromy kolem silnic nejsou nic výjimečného, stejně jako stíny, které na ně obvykle vrhají. Co se v nich za „příhodných” okolností může schovat? Leccos, třeba i velká jáma.

Zejména za současného kolísání teplot okolo bodu mrazu platí poučka o nutnosti sledovat silnici v lesních úsecích mimořádně bedlivě. Stíny stromů totiž mohou i za krásného počasí skrývat led - sluneční paprsky jinde cestu vyhřejí a učiní ji mokrou nebo i suchou, zákeřný stín se ale postará o to, že na některých místech zůstane led. A nemusí se o to starat jen stromy, ale třeba i domy nebo další objekty podél cesty.

Tohle pro vás nejspíše nebude nové, také za jiných klimatických podmínek se ale stromy mohou postarat o velké překvapení. Svědčí o tom video pořízené na jedné z ruských silnic, které nejsou zrovna vyhlášeny svou kvalitou. I tady sem tam vidíme výmol či nějakou záplatu, čemuž řidič přizpůsobuje svou jízdu a celkem pomalu se sune vpřed. Snaží se volit vhodnou stopu, aby se problematickým místům vyhnul, najednou se ale do kamery ozve hlasitý výkřik.

Na videu je vidět stín stromu napříč silnicí, který na první pohled vypadal stejně jako všechny ostatní. Jenže skrýval opravdu velké překvapení. V tom místě byla silnice jako na potvoru podemleta vodou a vznikla v ní taková „propast”, že vylekaného šoféra i s jeho autem spolkla jako malinu. Majitel modrého off-roadu v podstatě neměl šanci zareagovat - zatočit nebylo kam a těch pár metrů před pádem do hlubin přes zabrzdění k zastavení nestačilo.

Nenadálá překážka jej zjevně vyděsila, nehodu ale přežil bez újmy na zdraví. A aspoň ukázal světu, co všechno mohou skrývat stíny ze stromů na silnicích. Z toho si můžeme poučit - za podobných podmínek bude vhodné dávat obzvlášť velký pozor, v zimě, v létě i kdykoli jindy.


Pozor na stíny od stromů na silnici, mohou skrývat opravdu velké překvapení - 1 - Pozor na stiny na silnici prekvapeni 01Pozor na stíny od stromů na silnici, mohou skrývat opravdu velké překvapení - 2 - Pozor na stiny na silnici prekvapeni 02Pozor na stíny od stromů na silnici, mohou skrývat opravdu velké překvapení - 3 - Pozor na stiny na silnici prekvapeni 03Pozor na stíny od stromů na silnici, mohou skrývat opravdu velké překvapení - 4 - Pozor na stiny na silnici prekvapeni 04Pozor na stíny od stromů na silnici, mohou skrývat opravdu velké překvapení - 5 - Pozor na stiny na silnici prekvapeni 05Pozor na stíny od stromů na silnici, mohou skrývat opravdu velké překvapení - 6 - Pozor na stiny na silnici prekvapeni 06Pozor na stíny od stromů na silnici, mohou skrývat opravdu velké překvapení - 7 - Pozor na stiny na silnici prekvapeni 07Pozor na stíny od stromů na silnici, mohou skrývat opravdu velké překvapení - 8 - Pozor na stiny na silnici prekvapeni 08Pozor na stíny od stromů na silnici, mohou skrývat opravdu velké překvapení - 9 - Pozor na stiny na silnici prekvapeni 09Pozor na stíny od stromů na silnici, mohou skrývat opravdu velké překvapení - 10 - Pozor na stiny na silnici prekvapeni 10
Stín na silnici dokonale skryl hlubokou strž plnou vody, pro řidiče to zjevně byl děsivý zážitek

Mirek Mazal

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama