- -

Pro vítězství v závodě si lze dojet i po střeše, s velkou dávkou štěstí (video)

Laurens Vanthoor s Audi R8 chyboval, naboural do bariéry, vznesl se do vzduchu a na závodní dráhu se snesl střechou dolů. Přesto zvítězil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Pro vítězství v závodě si lze dojet i po střeše, s velkou dávkou štěstí (video)

21.11.2016 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Laurens Vanthoor s Audi R8 chyboval, naboural do bariéry, vznesl se do vzduchu a na závodní dráhu se snesl střechou dolů. Přesto zvítězil.

Chcete-li vyhrávat automobilové závody, musíte být nejrychlejší a také mít trochu štěstí. Někdy ovšem toho štěstí je mnohem, mnohem víc, jak se přesvědčil Laurens Vanthoor, závodník šampionátu FIA GT na okruhu v Macau. Pro vítězství si doklouzal po střeše, dalo by se říci - ovšem regulérní cílovou pásku neviděl.

Závod v Macau byl po třetím kole přerušen, protože jeden ze závodníků havaroval a poškodil svodidla. Pak, po restartu, Vanthoor vedl, ale záhy ho předjel Earl Bamber na Porsche. Vanthoor v následující zatáčce škrábl obrubník, to ho poslalo do smyku a do protější zdi. Pod jeho auto se dostal vzduch, který ho zvedl a otočil na střechu.

Po střeše Vanthoor několik set metrů klouzal, pak vylezl z auta ven nezraněn. Závod byl opět přerušen, aby postavili Vanthoorovo Audi zpátky na kola, ale znovu spuštěn už nebyl, protože bylo dosaženo celkového časového limitu. Jako konečné výsledky bylo použito pořadí po čtvrtém kole, kdy Vanthoor byl stále ve vedení. Stal se tak vítězem závodu.

Bamber byl tehdy na druhém místě, ale dostal pětivteřinovou penalizaci, protože při startu natlačil jiného závodníka, Mara Engela, na zeď. To ho odsunulo na čtvrté místo a druhý skončil jeho týmový kolega Kevin Estre a třetí byl Engel. Jak vypadala Vanthoorova nehoda, se můžete podívat na videu níže.

Pokud vás napadá, že Vanthoor by neměl být vítězem, když chyboval, úplně všichni ho pak předjeli a v podstatě způsobil zastavení závodu, nejste sami. „Nejsem si jistý, jestli jsem si to zasloužil, havaroval jsem a stejně jsem vítěz, což je divné. Ale nevím, co říct, byla by to lepší show, lepší vítězství, kdybych neboural,” komentoval výsledky Vanthoor. Nesouhlasil ani tým Porsche, jehož řidič Vanthoora chvíli před nehodou předjel, a to zcela čistě. Pokud víme, výsledky ale zůstávají v platnosti.

Pro vítězství v závodě si lze dojet i po střeše, s velkou dávkou štěstí (video) - 1 - vanthoor klouze po strese fia gt 01Pro vítězství v závodě si lze dojet i po střeše, s velkou dávkou štěstí (video) - 2 - vanthoor klouze po strese fia gt 02Pro vítězství v závodě si lze dojet i po střeše, s velkou dávkou štěstí (video) - 3 - vanthoor klouze po strese fia gt 03Pro vítězství v závodě si lze dojet i po střeše, s velkou dávkou štěstí (video) - 4 - vanthoor klouze po strese fia gt 04Pro vítězství v závodě si lze dojet i po střeše, s velkou dávkou štěstí (video) - 5 - vanthoor klouze po strese fia gt 05Pro vítězství v závodě si lze dojet i po střeše, s velkou dávkou štěstí (video) - 6 - vanthoor klouze po strese fia gt 06Pro vítězství v závodě si lze dojet i po střeše, s velkou dávkou štěstí (video) - 7 - vanthoor klouze po strese fia gt 07Pro vítězství v závodě si lze dojet i po střeše, s velkou dávkou štěstí (video) - 8 - Vanthoor klouze po strese FIA GT dalsi 01
Nehoda to nebyla lehká, pilot z ní ale odešel po svých

Zdroje: Motor1.com, Jalopnik

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše