Reklama

Řádění Ferrari FXX K v Monze z pohledu řidiče je pastva pro oči i uši (video)

Pokud máte pod pravou nohou 1 050 koní, lze čekat jen extrémní dynamiku. Jde-li navíc o Ferrari, klidně si rovnou vsaďte i na působivý soundtrack.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řádění Ferrari FXX K v Monze z pohledu řidiče je pastva pro oči i uši (video)

8.5.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Pokud máte pod pravou nohou 1 050 koní, lze čekat jen extrémní dynamiku. Jde-li navíc o Ferrari, klidně si rovnou vsaďte i na působivý soundtrack.

Ferrari FXX K netřeba představovat, ostatně k jeho odhalení došlo již na začátku prosince 2014. Okruhové verzi italského hybridního supersportu jsme za tu dobu mohli již několikrát pořádně nahlédnout pod sukni, pročež víme, že zadní kola roztáčí 1 050 koní. Za jejich produkci je přitom zodpovědný 6,3litrový atmosférický dvanáctiválec, jemuž asistuje elektromotor.

Na nemastný neslaný hybrid ale rovnou zapomeňte, systém založený na technologii KERS tu není kvůli redukci emisí. Místo toho napomáhá spalovacímu agregátu dosahovat tempa, které lze klasifikovat jako bleskurychlé. V závislosti na aktuálním zpřevodování by totiž vůz mohl zvládat stovku i za přibližně 2,5 sekundy při cestě za maximem přesahujícím 350 km/h.

Taková je alespoň teorie, praxi si můžete prohlédnout na novém videu z okruhového dne na Monze. Zde se představilo hned několik exemplářů modelu FXX K, „hvězda“ příspěvku ovšem počítá s modrým lakem a žlutými doplňky. Jeho šofér, Alexander West, přitom evidentně zvládá řízení lépe než pilot žlutého vozu, který po krátké stíhací jízdě mizí v dáli.

Zatímco souboj dvou vozů je především pastvou pro oči, zbytek videa zaměstná hlavně vaše sluchové orgány. FXX K totiž není ani silničním vozem, ani účastníkem nějaké závodní série. V případě hlučnosti jeho pohonného ústrojí tedy platí pouze limity příslušného okruhu, ty ale nejspíše musely být v Monze posunuty o trochu dále než obyčejně...

Řádění Ferrari FXX K v Monze z pohledu řidiče je pastva pro oči i uši (video) - 1 - Ferrari FXX K 2017 Monza video 01Řádění Ferrari FXX K v Monze z pohledu řidiče je pastva pro oči i uši (video) - 2 - Ferrari FXX K 2017 Monza video 02Řádění Ferrari FXX K v Monze z pohledu řidiče je pastva pro oči i uši (video) - 3 - Ferrari FXX K 2017 Monza video 03Řádění Ferrari FXX K v Monze z pohledu řidiče je pastva pro oči i uši (video) - 4 - Ferrari FXX K 2017 Monza video 04Řádění Ferrari FXX K v Monze z pohledu řidiče je pastva pro oči i uši (video) - 5 - Ferrari FXX K 2017 Monza video 05Řádění Ferrari FXX K v Monze z pohledu řidiče je pastva pro oči i uši (video) - 6 - Ferrari FXX K 2017 Monza video 06
Ferrari FXX K se ukázalo na Monze v několika kusech, schopnější byl přitom řidič modro-žlutého vozu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama