Reklama

Rakušan upraveným výfukem Porsche s V10 terorizuje Londýn. I Bugatti se ztrácí

Zvuk má tohle auto úžasný, o tom nemůže být sporu. Je ale otázkou, jestli je na něj zvědavý i někdo jiný než poněkud sebestředný majitel.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Rakušan upraveným výfukem Porsche s V10 terorizuje Londýn. I Bugatti se ztrácí

7.4.2018 | Mirek Mazal | 18 příspěvků

Zvuk má tohle auto úžasný, o tom nemůže být sporu. Je ale otázkou, jestli je na něj zvědavý i někdo jiný než poněkud sebestředný majitel.

Porsche Carrera GT možná nemá auru těch nejlepších Ferrari, ale z hlediska použité techniky jde o jeden z absolutních vrcholů automobilové historie. Pravověrné sportovní náčiní žene kupředu za kabinou uložený 5,7 V10 plněný atmosférickým tlakem. Všech 612 koní (450 kW) řve do světa přes dvě koncovky výfuků.

Každý z 1 270 vyrobených roadsterů se vyznačuje jedním z nejhezčích zvukových projevů. Poctivá mechanika bez pozlátek dovoluje řidiči vytáčet motor do 8 400 otáček za minutu, kde zasahuje omezovač. Manuální převodovka a pohon zadních kol nesmlouvavě vyžadují pevné ruce a rozum v hrsti.

Přinejmenším sociální inteligence trochu pokulhává u majitele Carrery GT s rakouskou registrační značkou, který zvukem svého stroje bez velké nadsázky terorizuje Londýn. Do svého křiklouna nechal nainstalovat průchodnější výfuk a jeho upravený tón nutí kolemjdoucím, ať už se jim líbí nebo ne. Majitel supersportu je zjevně rád středem pozornosti a všechny okolo upozorňuje na svoji přítomnost vytáčením motoru do vysokých otáček, přímo v ulicích města.

Nutno dodat, že poutat na sebe pozornost se mu daří, i přítomné Bugatti Veyron se v řevu tohoto stroje rázem ztrácí. Pánovi vůbec nedělá problém rozjet se vysokou rychlostí na stometrovém úseku, potom hned prudce brzdit. Zvuk má Carrera GT bezkonkurenční, o tom nemůže být sporu, ale všeho moc škodí - na závodní trati nebo aspoň daleko za městem by se tohle představení vyjímalo lépe...

Rakušan upraveným výfukem Porsche s V10 terorizuje Londýn. I Bugatti se ztrácí - 1 - Porsche Carrera GT majitel terorizuje Londyn 01Rakušan upraveným výfukem Porsche s V10 terorizuje Londýn. I Bugatti se ztrácí - 2 - Porsche Carrera GT majitel terorizuje Londyn 02Rakušan upraveným výfukem Porsche s V10 terorizuje Londýn. I Bugatti se ztrácí - 3 - Porsche Carrera GT majitel terorizuje Londyn 03Rakušan upraveným výfukem Porsche s V10 terorizuje Londýn. I Bugatti se ztrácí - 4 - Porsche Carrera GT majitel terorizuje Londyn 04Rakušan upraveným výfukem Porsche s V10 terorizuje Londýn. I Bugatti se ztrácí - 5 - Porsche Carrera GT majitel terorizuje Londyn 05Rakušan upraveným výfukem Porsche s V10 terorizuje Londýn. I Bugatti se ztrácí - 6 - Porsche Carrera GT majitel terorizuje Londyn 06Rakušan upraveným výfukem Porsche s V10 terorizuje Londýn. I Bugatti se ztrácí - 7 - Porsche Carrera GT majitel terorizuje Londyn 07Rakušan upraveným výfukem Porsche s V10 terorizuje Londýn. I Bugatti se ztrácí - 8 - Porsche Carrera GT majitel terorizuje Londyn 08Rakušan upraveným výfukem Porsche s V10 terorizuje Londýn. I Bugatti se ztrácí - 9 - Porsche Carrera GT majitel terorizuje Londyn 09Rakušan upraveným výfukem Porsche s V10 terorizuje Londýn. I Bugatti se ztrácí - 10 - Porsche Carrera GT majitel terorizuje Londyn 10
Krásný sériový zvuk Carrery GT majitel podpořil sportovním výfukem. Je krásná, nutit jej Londýňanům za každou cenu by ale nemusel

Zdroj: TheTFJJ@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 18 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše