Reklama

Revoluční elektromobil VW na prvních obrázcích, oslnivý design nečekejte

Německá automobilka u svého přelomového modelu nechystá žádné designové výstřelky. Dojezd 400 km chce nabídnout za rozumnou cenu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Revoluční elektromobil VW na prvních obrázcích, oslnivý design nečekejte

16.9.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Německá automobilka u svého přelomového modelu nechystá žádné designové výstřelky. Dojezd 400 km chce nabídnout za rozumnou cenu.

Novému elektrickému konceptu Volkswagenu jsme se podívali na zoubek před pár dny, kdy se ven dostaly informace z jeho interní prezentace. Nyní německá automobilka svůj přelomový model avizuje oficiálně, přičemž rýsovat se začíná především jeho design. Již z náznaků je přitom patrné, že k experimentům asijského typu nedojde, místo toho se hatchback bude držet konvenčních tvarů.

Můžeme samozřejmě namítnout, že jde opětovně o nudu a šeď, nicméně Němci chtějí oslovit davy a to by s designovými výstřelky možné nebylo. Kromě toho automobilka dodává, že v době příchodu do prodeje - tedy podle všeho v roce 2019 - by měla být výrazným způsobem zredukována cena baterií. To by mělo z novinky udělat konkurenceschopné zboží i pro stávající diesely.

Předpokládá se přitom dojezd okolo 400 kilometrů, což je podle Volkswagenu dostatečná porce na každodenní provoz. Za pomoci rychlodobíjení navíc budete mít k dispozici plnou kapacitu lithium-iontových baterií údajně už za 15 minut. K tomu se navíc přidává prostornější interiér než v současném Passatu, přestože zvenčí bude novinka menší než dnešní Golf. Navrch chce Volkswagen přihodit ještě 24hodinové připojení k internetu či individuální profil VW ID, který počítá s uložením veškerého nastavení. To pak budete moci přenášet pomocí klíčku či aplikace napříč různými vozy Volkswagenu.

Automobilka o autě hovoří jako o „svém novém vyslanci v automobilovém světě” nebo o „vozu stejně revolučním, jakým byl před dekádami Brouk”. Vše zní krásně, možná až moc - zda produkční verze vše slíbené dodrží, je zatím ve hvězdách.

Revoluční elektromobil VW na prvních obrázcích, oslnivý design nečekejte - 1 - VW EV 2016 novy teaser full 01Revoluční elektromobil VW na prvních obrázcích, oslnivý design nečekejte - 2 - VW EV 2016 novy teaser full 02Revoluční elektromobil VW na prvních obrázcích, oslnivý design nečekejte - 3 - VW EV 2016 novy teaser full 03
Chystaný elektrický hatchback Volkswagenu se ukázal na prvních fotkách. Prozatím jde pouze o koncept

Revoluční elektromobil VW na prvních obrázcích, oslnivý design nečekejte - 4 - VW EV 2016 teaser 01Revoluční elektromobil VW na prvních obrázcích, oslnivý design nečekejte - 5 - VW EV 2016 teaser 02
Interní prezentace vozu řešila spíše technické aspekty, vzhled vůbec

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama