- -

Řidič BMW poslal na Ringu auto na střechu těsně před vozem komisařů (videa)

Nehody se na Nordschleife stávají často, ale aby k jedné došlo přímo před autem traťových komisařů, běžné není. A nebylo to to jediné, co upoutalo naši pozornost.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič BMW poslal na Ringu auto na střechu těsně před vozem komisařů (videa)

12.10.2016 | Marek Bednář | 4 příspěvky

Nehody se na Nordschleife stávají často, ale aby k jedné došlo přímo před autem traťových komisařů, běžné není. A nebylo to to jediné, co upoutalo naši pozornost.

Když člověk havaruje, tak se velmi hodí, když je pomoc co nejblíž, třeba hned v autě za vámi. Něco takového vyžaduje dost nepravděpodobnou souhru okolností, jenže přesně to se stalo na Nordschleife o uplynulém víkendu. Pilot BMW řady 3 E46 nezvládl řízení a narazil do svodidel, a to poměrně silně. Pak se otočil přes střechu zpátky na kola - a to vše těsně před nosem traťových komisařů v Opelu s oranžovými majáky na střeše.

Ti pochopitelně zastavili, poskytli posádce pomoc a zavolali odtahovku, a to vše jen vteřiny po nehodě. Samozřejmě, ne že by na Ringu byla pomoc při nehodě něčím nedosažitelným, zejména v zatáčce Brünnchen, která je běžně obsypaná diváky, ale takovouhle náhodu aby člověk pohledal.

Nebyla to ovšem jediná nehoda na Ringu tenhle víkend. Na druhém videu níže uvidíte Suzuki Swift Sport, které se mezi svodidly v jiném kousku Severní smyčky Nürburgringu stalo kuličkou v pinballu. Proč k nehodě došlo, netušíme, víme ale, že dané auto bylo z půjčovny, která se specializuje na půjčování aut právě k jízdě na Ringu.

Mnohem více štěstí měl pilot BMW řady 3 E36 Touring, jehož jízdu si můžeme prohlédnout na dalším videu. Za Schwedenkreuzem, místem, kde se bourá poměrně často, se dostal do hodin. Jenže v nich sotva opustil vozovku, otočil se o 360° a bez zastavení pokračoval v jízdě. Takovouhle kliku, aby se sotva dostal na trávu, už na Ringu asi dost dlouho nikdo neměl.

Další incident málem skončil dvěma rozbitými auty - BMW řady 3 E90 a Hyundai Coupé. To totiž v obrovském nedotáčivém smyku jen těsně minulo - nebo možná i lehce škráblo, nevíme, není to dost dobře vidět - stříbrný německý sedan. V každém případě obě auta odjela po svých.

Za zmínku také stojí nehoda Focusu RS, jehož pilot udělal několik zásadních řidičských chyb. První bylo to, že se až příliš se tlačil dopředu na nevhodném místě. Druhou pak zbrklá reakce v podobě prudkého ubrání plynu v okamžiku, kdy zjistil, že směřuje mimo trať. A tou třetí byla pozdní reakce na nastávající přetáčivý smyk.

Řidič BMW poslal na Ringu auto na střechu těsně před vozem komisařů (videa) - 1 - nehoda pred komisari ring 01Řidič BMW poslal na Ringu auto na střechu těsně před vozem komisařů (videa) - 2 - nehoda pred komisari ring 02Řidič BMW poslal na Ringu auto na střechu těsně před vozem komisařů (videa) - 3 - nehoda pred komisari ring 03
Takhle blízko u auta komisařů jen tak někdo nehavaruje

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše