Řidič osobáku zkusil na dálnici D2 vybrzdit kamion. Jak to asi mohlo dopadnout?

Podobných záběrů z českých dálnic nejsme svědky často, tentokrát se ale „poštěstilo”. Dva kohouti za volantem se pustili do křížku a dobře to nedopadlo pro jediného z nich.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič osobáku zkusil na dálnici D2 vybrzdit kamion. Jak to asi mohlo dopadnout?

19.3.2018 | Mirek Mazal | 56 příspěvků

Podobných záběrů z českých dálnic nejsme svědky často, tentokrát se ale „poštěstilo”. Dva kohouti za volantem se pustili do křížku a dobře to nedopadlo pro jediného z nich.

Dva špatní řidiči se nedávno potkali v nočních hodinách na dálnici D2 mezi Brnem a Lanžhotem. Na tzv. Bratislavské dálnici svedli obtížně pochopitelný souboj a málem se při tom pozabíjeli. Podle policie jednapadesátiletý cizinec za volantem osobního Volva „nepřiměřeně reagoval na situaci, kdy mu do cesty podle jeho názoru nečekaně vjel řidič kamionu“.

Celá situace jako vystřižená z návodu na neohleduplné chování začala údajně tím, že kamion pouštěl auto najíždějící z připojovacího do pravého pruhu a přehlédl Volvo za sebou, které tím minimálně omezil. To ovšem na videu nevidíme. Co spatřit můžeme, je, jak psychicky nevyrovnaný cizinec za volantem švédského sedanu situaci neunesl a začal se mstít.

Když kamion předjížděl, nejprve na něj troubil. A po zařazení před něj jej začal velmi intenzivně vybrzďovat. To je něco, co dobrý řidič na silnici neudělá v žádném případě, dělat něco takového s osobním autem před kamionem je ale ještě o poznání zoufalejší akt. Šofér kamionu podle policie nemohl zabránit střetu, ale nejsme si tím úplně jisti - ze záběrů máme pocit, že ani on není v situaci zcela nevinně a před maximálním brzděním volil raději odvetu, kdy on si jen setře lak z nárazníku a Volvo zůstane výrazně poškozené.

Nic to nemění na tom, že hlavní vinu tady nese vybrzďovač, který se pustil do boje, který nemohl vyhrát. Frustrovaný viník z Volva se ke všemu přiznal a policisté mu sdělili obvinění z poškození cizí věci. Minimálně tak bude muset uhradit škodu ve výši 180 000 Kč. Sám své hloupé chování obhajoval stresem a také tím, že si nevšiml, že řidič později vybrzďovaného kamionu pouští do svého pruhu najíždějící vozidlo. Považoval to za naschvál, řidič kamionu byl ale - aspoň podle svých slov, záznam celé situace policii nepředal - spíše velkorysý a bezohledný zároveň.

Policie podle nás mohla být důslednější a řešit i prapůvod celé situace, v němž šofér kamionu minimálně chyboval. Tak či onak snad bude tato „šarvátka” poučná pro všechny, které by snad ještě napadlo na silnici někoho vybrzďovat - je to mimořádně hloupé a vybrat si za oběť takového jednání kamion chce opravdu hodně zastřenou mysl...

Řidič osobáku zkusil na dálnici D2 vybrzdit kamion. Jak to asi mohlo dopadnout? - 1 - Vybrzdeni kamionu dalnice D2 brezen 2018 01Řidič osobáku zkusil na dálnici D2 vybrzdit kamion. Jak to asi mohlo dopadnout? - 2 - Vybrzdeni kamionu dalnice D2 brezen 2018 02Řidič osobáku zkusil na dálnici D2 vybrzdit kamion. Jak to asi mohlo dopadnout? - 3 - Vybrzdeni kamionu dalnice D2 brezen 2018 03Řidič osobáku zkusil na dálnici D2 vybrzdit kamion. Jak to asi mohlo dopadnout? - 4 - Vybrzdeni kamionu dalnice D2 brezen 2018 04Řidič osobáku zkusil na dálnici D2 vybrzdit kamion. Jak to asi mohlo dopadnout? - 5 - Vybrzdeni kamionu dalnice D2 brezen 2018 05Řidič osobáku zkusil na dálnici D2 vybrzdit kamion. Jak to asi mohlo dopadnout? - 6 - Vybrzdeni kamionu dalnice D2 brezen 2018 06
Bitva mezi kamionem a Volvem skončila podle očekávání. Vinu za nehodu jistě nese hlavně řidič osobního vozu, je ale jasné, že tady konflikt obou kohoutů nezačal. Kdyby měl kamioňák čisté svědomí, poskytl by delší záznam z kamery

Zdroj: Tydenik policie

Mirek Mazal

Diskuze 56 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama