-

Řidič SUV zkusil opustit dálnici mimo obvyklé sjezdy. Skoro to vyšlo, skoro

Podle všeho to tak úplně neplánoval, přesto byl úspěchu velmi blízko. Technicky vzato dálnici opustil, jen s vylomeným kolem nešlo rozumně pokračovat dál v cestě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič SUV zkusil opustit dálnici mimo obvyklé sjezdy. Skoro to vyšlo, skoro

5.12.2018 | Mirek Mazal

Podle všeho to tak úplně neplánoval, přesto byl úspěchu velmi blízko. Technicky vzato dálnici opustil, jen s vylomeným kolem nešlo rozumně pokračovat dál v cestě.

Palubní kamera v kamionu stojícím na semaforech poblíž dálnice zachytila pozoruhodný manévr. Řidič velkého amerického SUV při něm sjíždí z dálnice, ovšem nikoli po obvyklém sjezdu, ale po hliněném náspu po straně. Na první pohled to vypadá, jako by snad sjezd přejel a dálnici se rozhodl opustit alternativním způsobem, skutečnost ale bude jiná.

Manévr byl podle všeho jen následkem ztráty kontroly nad vozem ještě na samotné dálnici. Na počátku kamerového záznamu vidíme, jak vůz nadskočí při přejíždění středového pásu a ve stále docela vysoké rychlosti vjede do protisměru. Tam rychlost naštěstí zmírní, ne ale tak, aby auto bylo to s zastavit. Jízda dolů po zasněženém náspu je tedy spíše z nouze ctnost, při které to (pokud už se nepoškodilo dříve) odnese zavěšení levého předního kola. Za těchto okolností řidič situaci vyřešil ještě bravurně - z dálnice sjel, aniž by se vůz obrátil na střechu nebo cokoli podobného a i s vylomeným kolem se vrátil do provozu. Pilot přímo na místě ani nevystoupil, aby se podíval na vzniklé škody, jen přibrzdil a jel dál.

Podivná příhoda se odehrála v pravé poledne před očima dalších řidičů v kanadské Regině. „Jel jsem domů na oběd a když jsem stál na červené, najednou jsem uviděl černý Cadillac Escalade sjíždět po náspu. Naštěstí byl řidič nezraněn a cestou dolů neublížil ani nikomu a ničemu dalšímu,“ vypověděl jeden z nich. Vypadá to jako smůla, bylo to ale nakonec velké štěstí v neštěstí - auto se mohlo srazit s jiným vozem v protisměru nebo opustit dálnici v kotrmelcích. Tohle byl vlastně ještě elegantní sjezd...


Řidič SUV zkusil opustit dálnici mimo obvyklé sjezdy. Skoro to vyšlo, skoro - 1 - Cadillac Escalade sjizdi z dalnice 03Řidič SUV zkusil opustit dálnici mimo obvyklé sjezdy. Skoro to vyšlo, skoro - 2 - Cadillac Escalade sjizdi z dalnice 04Řidič SUV zkusil opustit dálnici mimo obvyklé sjezdy. Skoro to vyšlo, skoro - 3 - Cadillac Escalade sjizdi z dalnice 05Řidič SUV zkusil opustit dálnici mimo obvyklé sjezdy. Skoro to vyšlo, skoro - 4 - Cadillac Escalade sjizdi z dalnice 06Řidič SUV zkusil opustit dálnici mimo obvyklé sjezdy. Skoro to vyšlo, skoro - 5 - Cadillac Escalade sjizdi z dalnice 07Řidič SUV zkusil opustit dálnici mimo obvyklé sjezdy. Skoro to vyšlo, skoro - 6 - Cadillac Escalade sjizdi z dalnice 08Řidič SUV zkusil opustit dálnici mimo obvyklé sjezdy. Skoro to vyšlo, skoro - 7 - Cadillac Escalade sjizdi z dalnice 09
Řidič velkého SUV od Cadillacu sjel dálnice alternativní cestou, nikoli však ze své vůle, ale pod tlakem okolností

Zdroj: ViralHog

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše