Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Řidič vezl děti do školy v autě s pneu v až nechutném stavu, policista si naštěstí všiml
3.10.2019 | Petr Miler
Pneumatiky nejsou diamanty, a tak nejsou věčné, jejich poškození si ale obvykle všimnete pouhým okem. Tady si řidič nevšiml 13 velkých bublin.
Těžko říci, zda je to ukázka neskutečné ignorace řidiče, nebo podobně neskutečné nekvality pneumatik neznámé značky Grenland, na každý pád je výsledkem něco, co jsme nikdy v životě neviděli. A nejsme sami. Řidič z anglického Derby byl zastaven policií poté, co v běžném provozu, dokonce na vožení dětí do školy používal MPV s pneumatikou, jejíž bočnici „zdobilo” 13 (třináct) bublin, z nichž 9 lze označit za nepřehlédnutelné.
Něco takového se může na pneumatice vytvořit, nakonec jste to možná při „kvalitě” českých silnic poznali na vlastní kůži. Experti říkají, že bublina může na pneumatice vzniknout typicky po vjetí do díry, která nemá dost ostrou hranu na to, aby ji zcela zničila, ale postačí k devastaci její vnitřní konstrukce. Bublina může ale vzniknout i bez toho kvůli nekvalitě samotné pneumatiky, tedy jejím vnitřním rozkladem při běžné zátěži.
Samotného vzniku bubliny si řidič obvykle přímo nevšimne, následky ale bývají patrné zejména skrze nevyváženost kola. Exploze pneu je v tu chvíli na spadnutí - jezdit s takto poškozeným obutím je obecně považováno za nebezpečné a vyžaduje to okamžité nahrazení, které v některých případech může krýt i záruka výrobce.
S ohledem na zmíněné skutečně nelze říci, zda byl na vině řidič dlouhodobě ignorující zjevný problém, nebo mizerná pneu, která se takovýmto způsobem rozpadla během jedné jízdy, šofér si ale naneštěstí ničeho nevšiml a s autem (vypadá to na Opel resp. Vauxhall Zafira) dovezl děti do školy. Pneumatika i v tomto stavu naštěstí vydržela a štěstím bylo i to, že si problému všiml jeden z místních policistů. Byl konstruktivní, a tak řidiče poslal do nejbližšího pneuservisu pro jiné obutí, jinak by musel další jízdě zamezit.
Nové pneumatiky už jsou na autě, takže všechno dobře dopadlo, nicméně to nejlépe připomíná, že na jejich stav je třeba vždy dávat pozor. Je to jediný prvek, který drží auto na silnici a jakékoli selhání může způsobit zbytečnou škodu na autě nebo i něco horšího. Věnovat pár sekund před každou jízdou obejití vozu a zběžné kontrole pneu tedy stojí za to - velkých problémů, jako je tento, si všimnete i bez velkého zkoumání.



Do neuvěřitelného stavu se dostala pneu značky Grenland. Těžko říci, zda se to mohlo stát během jediné jízdy, nebo řidič problém delší čas přehlížel, policista si ale naštěstí všiml a všechno dobře dopadlo
Zdroje: Public Protection Team Derby@Twitter, Tire Rack
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
včera
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
10.12.2025
Nové na MotoForum.cz
- Brno skončilo v Top-5 včera 18:24
- Xavi Fores je jako tester spokojený včera 14:27
- Akira Yanagawa je stále aktivní včera 11:45
- Velká cena Thajska 2026 je v ohrožení kvůli negativnímu cestovnímu varování 13.12.2025
- Danilo Petrucci: Jeho namáhavá cesta k tomu, aby se stal továrním jezdcem BMW v WSBK 13.12.2025
Nejnovější články
Nový Mercedes GLC v úplném základu je předražená bída vážící přes 2,5 tuny, kdo má toto kupovat?
před 3 hodinami
Bývalý hokejista si jako první převzal nové nejrychlejší civilní letadlo světa od dob Concordu, překoná i rychlost zvuku
včera
Bylo dosaženo bodu zlomu? Zájem o spalovací auta znovu roste na celém světě, zájem o elektromobily mohutně uvadá
včera
Britové montují do lehounké malé Mazdy 380koňový motor V6, výsledkem bude levné auto schopné pokořit i supersporty
včera
V dalším „zeleném království” zjistili, že silnice se samy neopraví, majitelé elektromobilů budou platit za každý ujetý km
včera
Živá témata na fóru
- Lampárna (stěžovatelna) 12.15. 08:46 - Brus
- Střešní box do T drážky 12.14. 18:30 - Kubka Palma
- GWM STEED 7 12.14. 16:47 - Carrert93
- BMW Divize 12.14. 14:07 - pavproch
- whitelist & blacklist 12.14. 13:12 - pavproch
- IT poradna 12.14. 13:07 - pavproch
- Onboard videa 12.14. 12:25 - brnenska.odchytova
- Řidiči, co to mají v ruce... 12.12. 23:17 - Truck Daškam
