Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Řidič zájezdového autobusu vjel na starý dřevěný most. Podívejte se, jak dopadl
19.10.2018 | Mirek Mazal
Cedule s maximální nosností mostu vjezd takovému vozidlu jasně zakazovala, řidič ale omezení nedbal. Co se dělo pak, je bez nadsázky nervydrásající.
Pokud má most pevně stanovený hmotnostní limit, měli by jej řidiči respektovat. Pro lidi se zdravým rozumem je to samozřejmost, jenže vždy se najde nějaký „expert”, který to jednoduše zkusí. Poznali jsme řidiče kamionu, který těžkým autem zničil obyvatelům Mordvinska jednu z přístupových cest, dnes tu máme dalšího šílence.
Visutý Beaverův most v Arkansasu má hmotnostní limit 10 tun. Byl postaven ze dřeva už v roce 1949, v té době byly nároky podstatně nižší. To ale řidiče zájezdového autobusu neodradilo. Jeho hmotnost zcela jistě přesáhla uvedenou hranici minimálně o desítky procent, takovéto autobusy pod 10 tun neváží ani prázdné, natož obsazené.
Stavba nad vodou se pod tíhou začala vlnit jako had, video očitých svědků ukazuje, jak se zavěšený most kroutil. Kritický bod přišel zhruba v půli cesty, kdy podle reakce přemostění evidentně nechybělo mnoho, aby celá dřevěná konstrukce povolila. Naštěstí to ale nestalo, starý most zátěž vydržel a autobus se dostal až na druhý břeh.
V reakci na incident úřady zatěžovanou spojnici dočasně uzavřely a nařídili provedeni bezpečnostní prohlídky. „Dokud nebude revize dokončena, most zůstane uzavřen,“ potvrdily místní úřady. Jsme zvědavi na výsledky - divili bychom se, kdyby tahle eskapáda most alespoň nepoškodila.








Není normální porušovat hmotnostní limit mostu přes řeku, obzvlášť se s těžkým autobusem plným lidí. Tady se do toho přesto někdo pustil, na druhý břeh přejel jen se štěstím
Zdroj: ViralHog@Youtube
Bleskovky
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
před 7 hodinami
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
včera
Porsche si nechalo patentovat nový jízdní režim, který působí jako aprílový žert, je ale míněn smrtelně vážně
2.11.2025
Nejnovější články
VW chce rozhýbat prodeje elektrických modelů tím, že je lidem dovolí vrátit do 100 dnů od koupě. To nemusí dobře dopadnout
před 58 minutami
BMW M končí s verzemi Competition. Zdánlivě logický krok je dalším nepochopením emotivní stránky věci
před 2 hodinami
Stellantis nezná meze, do nabídky vrací i motor 7,0 V8 s až 1 014 koňmi, navíc levně
před 3 hodinami
K mání je dodnes úplně nová Mazda z ledna 1990. Je to stroj času přímo do chvil hned po sametové revoluci
před 5 hodinami
Prodeje korejských elektromobilů v USA se po konci dotací zhroutily, i když zlevnily pod úroveň dotovaných cen
před 6 hodinami
Živá témata na fóru
- Rychlodotazy 11.05. 16:14 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 11.05. 16:12 - bojler
- BMW Divize 11.05. 10:19 - pavproch
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 11.04. 18:24 - Stepan
- Dříve M135i, nyní ///M2 11.04. 14:02 - Snowman000
- 1.0tsi 85kw 11.04. 10:51 - Carnby
- Jednostopé okénko 11.04. 06:58 - řidičBOB
- IT poradna 11.03. 10:41 - pavproch
