Řidič zájezdového autobusu vjel na starý dřevěný most. Podívejte se, jak dopadl

Cedule s maximální nosností mostu vjezd takovému vozidlu jasně zakazovala, řidič ale omezení nedbal. Co se dělo pak, je bez nadsázky nervydrásající.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič zájezdového autobusu vjel na starý dřevěný most. Podívejte se, jak dopadl

19.10.2018 | Mirek Mazal

Cedule s maximální nosností mostu vjezd takovému vozidlu jasně zakazovala, řidič ale omezení nedbal. Co se dělo pak, je bez nadsázky nervydrásající.

Pokud má most pevně stanovený hmotnostní limit, měli by jej řidiči respektovat. Pro lidi se zdravým rozumem je to samozřejmost, jenže vždy se najde nějaký „expert”, který to jednoduše zkusí. Poznali jsme řidiče kamionu, který těžkým autem zničil obyvatelům Mordvinska jednu z přístupových cest, dnes tu máme dalšího šílence.

Visutý Beaverův most v Arkansasu má hmotnostní limit 10 tun. Byl postaven ze dřeva už v roce 1949, v té době byly nároky podstatně nižší. To ale řidiče zájezdového autobusu neodradilo. Jeho hmotnost zcela jistě přesáhla uvedenou hranici minimálně o desítky procent, takovéto autobusy pod 10 tun neváží ani prázdné, natož obsazené.

Stavba nad vodou se pod tíhou začala vlnit jako had, video očitých svědků ukazuje, jak se zavěšený most kroutil. Kritický bod přišel zhruba v půli cesty, kdy podle reakce přemostění evidentně nechybělo mnoho, aby celá dřevěná konstrukce povolila. Naštěstí to ale nestalo, starý most zátěž vydržel a autobus se dostal až na druhý břeh.

V reakci na incident úřady zatěžovanou spojnici dočasně uzavřely a nařídili provedeni bezpečnostní prohlídky. „Dokud nebude revize dokončena, most zůstane uzavřen,“ potvrdily místní úřady. Jsme zvědavi na výsledky - divili bychom se, kdyby tahle eskapáda most alespoň nepoškodila.

Řidič zájezdového autobusu vjel na starý dřevěný most. Podívejte se, jak dopadl - 1 - Autobus malem zboril dreveny most 01Řidič zájezdového autobusu vjel na starý dřevěný most. Podívejte se, jak dopadl - 2 - Autobus malem zboril dreveny most 02Řidič zájezdového autobusu vjel na starý dřevěný most. Podívejte se, jak dopadl - 3 - Autobus malem zboril dreveny most 03Řidič zájezdového autobusu vjel na starý dřevěný most. Podívejte se, jak dopadl - 4 - Autobus malem zboril dreveny most 04Řidič zájezdového autobusu vjel na starý dřevěný most. Podívejte se, jak dopadl - 5 - Autobus malem zboril dreveny most 05Řidič zájezdového autobusu vjel na starý dřevěný most. Podívejte se, jak dopadl - 6 - Autobus malem zboril dreveny most 06Řidič zájezdového autobusu vjel na starý dřevěný most. Podívejte se, jak dopadl - 7 - Autobus malem zboril dreveny most 07Řidič zájezdového autobusu vjel na starý dřevěný most. Podívejte se, jak dopadl - 8 - Autobus malem zboril dreveny most 08
Není normální porušovat hmotnostní limit mostu přes řeku, obzvlášť se s těžkým autobusem plným lidí. Tady se do toho přesto někdo pustil, na druhý břeh přejel jen se štěstím

Zdroj: ViralHog@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama