Reklama

Rozlitá chladicí kapalina je stejný problém jako olej, na Ringu byl znovu chaos (video)

Pouhý týden po rozlitém oleji vidíme na stejném místě na Nordschleife podobně bizarní nehody. Rozlitý olej ale v tomto případě příčinou nebyl.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Rozlitá chladicí kapalina je stejný problém jako olej, na Ringu byl znovu chaos (video)

19.9.2016 | Marek Bednář | 6 příspěvků

Pouhý týden po rozlitém oleji vidíme na stejném místě na Nordschleife podobně bizarní nehody. Rozlitý olej ale v tomto případě příčinou nebyl.

Náhlá ztráta přilnavosti není žádný med, zejména na závodní trati, kde člověk jede rychle a velkou rezervu si z principu nenechává. Jak to může vypadat na té nejnáročnější, na Severní smyčce Nürburgringu, jsme se mohli podívat přesně před týdnem. Byl z toho slušný chaos, několik vážných nehod a málem sražený naivní samaritán, který ostatní varoval hned vedle trati.

Záběry, které vám ukážeme dnes, budou chvíli vypadat jako opakování téhož. Je to znovu několik zdánlivě nevysvětlitelných nehod, úplně tom samém místě. Stejná situace to ale není a dokonce ani nemá stejnou příčinu.

Vše začíná tak, že upravené BMW řady 3 E30 začne ztrácet chladicí kapalinu, je to poznat vodní sprškou od kol. Dostane poměrně velký smyk, který končí lehkým kontaktem zadního nárazníku se svodidly. Protože je ale na Ringu provoz, vidíme Porsche Cayman GT4 a několik dalších aut, která se záhy chytí do pasti rozlité kapaliny přímo na začátku trati. A onen Cayman z toho krom trojky E30 vyjde asi nejhůř.

Jezdit po Ringu s autem, kterému unikají kapaliny, je pochopitelně zakázáno, ale náhlou poruchu při jízdě lze jen těžko předvídat a právě k něčemu takovému zde zjevně došlo. Pozitivní budiž, že rozbitých aut je méně než v případě z minulého týdne a poškození není velké. O zraněních zprávy nemáme, ale z videa tušíme, že se nikomu nic vážného nestalo. Podívejte se na to sami a mějte na paměti, že nejen olej je věc, kterou na silnici nechcete potkat...

Rozlitá chladicí kapalina je stejný problém jako olej, na Ringu byl znovu chaos (video) - 1 - Nordschleife chladici kapaina na trati chaos video 01Rozlitá chladicí kapalina je stejný problém jako olej, na Ringu byl znovu chaos (video) - 2 - Nordschleife chladici kapaina na trati chaos video 02Rozlitá chladicí kapalina je stejný problém jako olej, na Ringu byl znovu chaos (video) - 3 - Nordschleife chladici kapaina na trati chaos video 03Rozlitá chladicí kapalina je stejný problém jako olej, na Ringu byl znovu chaos (video) - 4 - Nordschleife chladici kapaina na trati chaos video 04Rozlitá chladicí kapalina je stejný problém jako olej, na Ringu byl znovu chaos (video) - 5 - Nordschleife chladici kapaina na trati chaos video 05Rozlitá chladicí kapalina je stejný problém jako olej, na Ringu byl znovu chaos (video) - 6 - Nordschleife chladici kapaina na trati chaos video 06Rozlitá chladicí kapalina je stejný problém jako olej, na Ringu byl znovu chaos (video) - 7 - Nordschleife chladici kapaina na trati chaos video 07Rozlitá chladicí kapalina je stejný problém jako olej, na Ringu byl znovu chaos (video) - 8 - Nordschleife chladici kapaina na trati chaos video 08Rozlitá chladicí kapalina je stejný problém jako olej, na Ringu byl znovu chaos (video) - 9 - Nordschleife chladici kapaina na trati chaos video 09Rozlitá chladicí kapalina je stejný problém jako olej, na Ringu byl znovu chaos (video) - 10 - Nordschleife chladici kapaina na trati chaos video 10Rozlitá chladicí kapalina je stejný problém jako olej, na Ringu byl znovu chaos (video) - 11 - Nordschleife chladici kapaina na trati chaos video 11
Vyteklá chladicí kapalina umí způsobit zmatek a pomačkat plechy stejně jako olej

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše