Rus v Dacii Duster dokázal „zaparkovat” mezi sloupy vzdálené méně, než měří samo auto

Světový rekord v parkování do řady stojících vozidel dosud vždy vyžadoval prostor alespoň o trochu větší, než jaký představuje délka parkovaného vozu. V Rusku si evidentně poradí i s menším.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Rus v Dacii Duster dokázal „zaparkovat” mezi sloupy vzdálené méně, než měří samo auto

30.11.2018 | Mirek Mazal

Světový rekord v parkování do řady stojících vozidel dosud vždy vyžadoval prostor alespoň o trochu větší, než jaký představuje délka parkovaného vozu. V Rusku si evidentně poradí i s menším.

V ruském Tatarstánu se dějí věci. Když policisté nemusejí řešit překročení nejvyšší povolené rychlosti cyklistou, najdou si čas ukazovat lidem svoji techniku. Občané pak alespoň tuší, jaké vybavení je pro ně nachystané v případě nouze a jedna z takových situací nastala tento týden na silnici Zainsk-Buchara-Almeťjevsk.

Řidič Dacie Duster, která se v Rusku prodává s logem Renaultu, tam nevědomky překonal rekord v podélném parkování. Ten prošel v posledních letech rychlým vývojem a dnes už nejlepším řidičům na světě stačí jen jednotky centimetrů, aby své vozy umístili mezi další stojící auta. Všem ale nyní sebral vítr z plachet ruský pilot, který svůj Duster „zaparkoval” do prostoru menšího, než je vůz sám - jeho rekord má zápornou hodnotu.

Jde pochopitelně o následek neobvyklé nehody, která se stala na zledovatělém úseku silnice. Šofér Dusteru ztratil kontrolu nad vozem a vyletěl ze silnice tak „šikovně”, že stříbrný vůz uvízl přímo mezi dvěma sloupy elektrického napětí. A zvládl to téměř perfektně, člověka při pohledu na výslednou scenérii napadne otázka, jak se vůz vůbec mohl do takové pozice dostat.

Regionální média napovídají - a snímky s výsledkem tomu neodporují -, že vůz se ve vysoké rychlosti dostal v lehkém smyku mimo silnici, kde nejprve trefil první sloup. Následkem nárazu do něj se záď zvedla vzhůru a dokonávajíc původní pohyb šikmo vpřed dopadla akorát do míst, kde stál druhý sloupu. Oba jsou od sebe vzdáleny méně než přední a zadní nárazník Dusteru, takže jde vážně o kuriózní záležitost.

Zvláštní autonehoda se odehrála na 27. kilometru silnice ze Zainsku. 32letý ruský řidič a dva spolucestující (54 let a 56 let) utrpěli menší zranění, vážného se ale nikomu nic nestalo. Rozvod elektřiny zůstal zachován, i když SUV zejména první sloup značně pošramotilo. Zaklíněný vůz byl vyproštěn z pasti pomocí techniky s manipulátorem, přivolaní pracovníci strávili na místě tři hodiny. Automobil je pochopitelně nepojízdný a skončil na odtahovce, opravit ale půjde. Nakonec, právě se proslavil ve značné části světa...


Rus v Dacii Duster dokázal „zaparkovat” mezi sloupy vzdálené méně, než měří samo auto - 1 - Renault Duster nehoda Rusko 01Rus v Dacii Duster dokázal „zaparkovat” mezi sloupy vzdálené méně, než měří samo auto - 2 - Renault Duster nehoda Rusko 02Rus v Dacii Duster dokázal „zaparkovat” mezi sloupy vzdálené méně, než měří samo auto - 3 - Renault Duster nehoda Rusko 03Rus v Dacii Duster dokázal „zaparkovat” mezi sloupy vzdálené méně, než měří samo auto - 4 - Renault Duster nehoda Rusko 04Rus v Dacii Duster dokázal „zaparkovat” mezi sloupy vzdálené méně, než měří samo auto - 5 - Renault Duster nehoda Rusko 05
Duster na sněhu vyletěl ze silnice a zasekl se mezi dva sloupy elektrického vedení dost úsměvným způsobem

Zdroj: Drom

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše