-

Škoda našla způsob, jak v autě okamžitě utišit děti křičící na zadních sedadlech

Kdo by neměl rád děti? Jet s nimi v autě je ale někdy trochu otravné, jejich křik řízení rozhodně nezpříjemní. Škoda teď prý má nástroj, jak je v mžiku kompletně utišit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda našla způsob, jak v autě okamžitě utišit děti křičící na zadních sedadlech

3.4.2018 | Mirek Mazal | Přidat příspěvek

Kdo by neměl rád děti? Jet s nimi v autě je ale někdy trochu otravné, jejich křik řízení rozhodně nezpříjemní. Škoda teď prý má nástroj, jak je v mžiku kompletně utišit.

Letošní Apríl máme za sebou a ani my jsme si o něm neodpustili pár žertíků. Činné v tomto ohledu byly i automobilky a byť se většinou dopouštěly dost prvoplánovitých či příliš průhledných vtípků, pár se jich přece povedlo. S jedním z takových se vytáhla i britská filiálka Škody, které v onen „osudný den” představila revoluční opěrky hlavy na předních sedadlech.

Ty jsou vybavené speciálními reproduktory, které umí rušit vybraný hluk v interiéru. Přiložené propagační video ukazuje rodinu ve Škodě Karoq s neposlušnými dětmi na zadních sedačkách. Rodiče přestali snášet křik ratolestí, proto otec na dotykovém displeji palubního systému zvolil funkci nazvanou „Shhh!” s ikonou vzteklého dítěte. A rázem byl klid - volbou aktivoval zařízení rušící řev neposlušných výrostků.

Zabudovaný mikrofon monitoruje hluk a následně ho dovede potlačit a z otravného křiku unavených dětí se rázem stane klidný rodinný výlet. Teoreticky je něco podobného realizovatelné, ostatně i některé dnešní sériové vozy používají tzv. „noise cancelling”, který za pomoci opačných zvukových vln redukuje míru hluku například motoru.

V tomto případě jde ale opravdu jen o aprílový žert a nová výbava se nebude ani za příplatek dodávat do žádného modelu Škody. Ve skutečnosti by se ovšem něco takového čas od času docela hodilo, nemyslíte?

Škoda našla způsob, jak v autě okamžitě utišit děti křičící na zadních sedadlech - 1 - Skoda aprilovy zert potlaceni hluku v kabine 01Škoda našla způsob, jak v autě okamžitě utišit děti křičící na zadních sedadlech - 2 - Skoda aprilovy zert potlaceni hluku v kabine 02Škoda našla způsob, jak v autě okamžitě utišit děti křičící na zadních sedadlech - 3 - Skoda aprilovy zert potlaceni hluku v kabine 03Škoda našla způsob, jak v autě okamžitě utišit děti křičící na zadních sedadlech - 4 - Skoda aprilovy zert potlaceni hluku v kabine 04Škoda našla způsob, jak v autě okamžitě utišit děti křičící na zadních sedadlech - 5 - Skoda aprilovy zert potlaceni hluku v kabine 05Škoda našla způsob, jak v autě okamžitě utišit děti křičící na zadních sedadlech - 6 - Skoda aprilovy zert potlaceni hluku v kabine 06Škoda našla způsob, jak v autě okamžitě utišit děti křičící na zadních sedadlech - 7 - Skoda aprilovy zert potlaceni hluku v kabine 07Škoda našla způsob, jak v autě okamžitě utišit děti křičící na zadních sedadlech - 8 - Skoda aprilovy zert potlaceni hluku v kabine 08
Eliminace hluku od křičících dětí je teoreticky realizovatelná funkce. V případě Škody Karoq jde ale jen o aprílovou příplatkovou výbavu

Zdroj: ŠKODA UK@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama