Reklama

Škoda ukázala, jak vznikal úžasný klip o pozadí jejího loga. Byly to měsíce práce

Kouzelné červencové video bylo na výrobu opravdu náročné, ale povedlo se do puntíku. Škodovka nyní zveřejnila, jak celé dílo vznikalo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda ukázala, jak vznikal úžasný klip o pozadí jejího loga. Byly to měsíce práce

27.9.2017 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Kouzelné červencové video bylo na výrobu opravdu náročné, ale povedlo se do puntíku. Škodovka nyní zveřejnila, jak celé dílo vznikalo.

Před několika měsíci jsme psali o záhadných znacích automobilek, mezi kterými bylo i to Škody. Shodou okolností jen o pár dnů později přišlo na svět video, které zelený obrazec uvnitř kruhu popsalo jako okřídlený šíp, ale také poprvé otevřeně přiznalo jeho skutečné pozadí.

Na onom kouzelném videu se Laurin s Klementem naháněli potemnělým muzeem Škodovky v Mladé Boleslavi v různých historických i moderních autech. Driftující Octavia RS s protáčejícími se zadními koly asi leckoho rozesmála, ale video bylo mistrnou prací kinematografie, byť trvalo jen něco přes minutu a byla to v podstatě reklama.

Dnes jsme se, opět od Škody dozvěděli, jak video vznikalo. Nikoliv nečekaně, skrývalo se za ním obrovské množství digitální animace, desítky, ba stovky hodin práce za počítačem a pět skutečných nocí ve skutečném muzeu. Např. model továrny byla skutečná kulisa a ve spoustě aut herci v rolích Laurina a Klementa skutečně seděli a drželi volant.

V muzeu samotném pracovali herci a štáb pět nocí a „velká” auta v klipu jsou skutečná. Malá autíčka, která se pod jejich koly prohánějí, jsou ale samozřejmě počítačově přidaná. Ve skutečnosti jezdila jen po modrém plátně - tedy, Škodovka hovoří o zeleném plátně, ale na videu vidíme modré - a přivést je k životu tak, jak to vypadalo na finálním snímku, bylo na přípravě videa to nejnáročnější. Zabralo to tři měsíce.

Škodovka zveřejnila druhé video, „film o filmu”, na kterém ukazuje, jak všechno probíhalo. Ani tohle ovšem není dokument, je to jakési časosběrné video, na kterém vidíme momenty z natáčení. Také mu ale nechybí notná dávka CGI a troufneme si říci, že jeho vyrábění nebylo o tolik jednodušší. Podívejte se na ně níže.

Škoda ukázala, jak vznikal úžasný klip o pozadí jejího loga. Byly to měsíce práce - 1 - skoda historie loga film o filmu 01Škoda ukázala, jak vznikal úžasný klip o pozadí jejího loga. Byly to měsíce práce - 2 - skoda historie loga film o filmu 02Škoda ukázala, jak vznikal úžasný klip o pozadí jejího loga. Byly to měsíce práce - 3 - skoda historie loga film o filmu 03Škoda ukázala, jak vznikal úžasný klip o pozadí jejího loga. Byly to měsíce práce - 4 - skoda historie loga film o filmu 04Škoda ukázala, jak vznikal úžasný klip o pozadí jejího loga. Byly to měsíce práce - 5 - skoda historie loga film o filmu 05Škoda ukázala, jak vznikal úžasný klip o pozadí jejího loga. Byly to měsíce práce - 6 - skoda historie loga film o filmu 06Škoda ukázala, jak vznikal úžasný klip o pozadí jejího loga. Byly to měsíce práce - 7 - skoda historie loga film o filmu 07Škoda ukázala, jak vznikal úžasný klip o pozadí jejího loga. Byly to měsíce práce - 8 - skoda historie loga film o filmu 08Škoda ukázala, jak vznikal úžasný klip o pozadí jejího loga. Byly to měsíce práce - 9 - skoda historie loga film o filmu 09Škoda ukázala, jak vznikal úžasný klip o pozadí jejího loga. Byly to měsíce práce - 10 - skoda historie loga film o filmu 10Škoda ukázala, jak vznikal úžasný klip o pozadí jejího loga. Byly to měsíce práce - 11 - skoda historie loga film o filmu 11Škoda ukázala, jak vznikal úžasný klip o pozadí jejího loga. Byly to měsíce práce - 12 - skoda historie loga film o filmu 12
„Film o filmu” byl na vytvoření jistě také náročný, ale ne tak jako výsledné dílo

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše