Reklama

Slavný komik znovu doplňuje rozebranou sbírku Porsche. Tohle má teď jedině on

Když předloni prodával 16 svých Porsche, kde kdo si mohl myslet, že se sbíráním aut této značky končí. Není tomu tak, jen si dělal prostor pro zajímavější kousky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Slavný komik znovu doplňuje rozebranou sbírku Porsche. Tohle má teď jedině on

23.1.2018 | Mirek Mazal | 2 příspěvky

Když předloni prodával 16 svých Porsche, kde kdo si mohl myslet, že se sbíráním aut této značky končí. Není tomu tak, jen si dělal prostor pro zajímavější kousky.

Slavnému americkému komikovi Jerrymu Seinfeldovi jsme se na našem webu nejintenzivněji předlo věnovali v souvislosti s prodejem jeho soukromé sbírky vozů Porsche. Nejednalo se o nabídku dvou, tří, nebo dokonce čtyř sporťáků, bývalý televizní komik do oběhu pustil rovnou šestnáct aut. Přesto se nejednalo o rozprodej celé kolekce, ale jen o „pročištění části” rozsáhlé sbírky. Díky penězům za komediální tvorbu se mu podařilo dát dohromady bez nadsázky jednu z nejúctyhodnějších kolekcí vozů Porsche.

Proč tedy auta prodával? No přece kvůli tomu, aby si mohl koupit jiná. Po bok prototypů a ryze sportovních automobilů teď staví moderní, vysoce výkonné modely. Na sociální síti koluje fotografie jeho posledního přírůstku - můžeme vidět nové Porsche 911 GT3 RS. Evoluční atmosféricky poháněné Porsche představuje jeden z milníků ve vývoji celé řady 911 a je dost možné, že také bude poslední svého druhu.

Seinfeldův exemplář vedle dalších GT3 RS na první pohled nezaujme barvou, právě ta jej ale činí jedinečným. Je to lehce namodralý kovový odstín Chrome Blue, který byl původně určen jen pro superhybrid 918 Spyder. Porsche ale Seinfeldovi splnilo přání a zkrášlilo s ním i novou 911.

Komik poslal do světa jedinou fotografii, ale úhel focení ukazuje, že mnohavrstvý lak za nemalý příplatek stojí. Unikátní barva vyšla Jerryho S. na 64 000 dolarů (1 330 000 Kč), tolik stojí nové Porsche 718 Cayman s několika doplňky. Když mu ale na účtu jen z předloňského rozprodeje zbylo asi 542 milionů...

Německá automobilka popisuje odstín původně pro 918 Spyder takto: „Deset vrstev s kovovými pigmenty aplikovaných s vysokou přesností, trojité manuální ošetření a tři konečné vrstvy krycího laku zaručující působivý odraz světla a mimořádnou hloubku. Každá reflexe pomáhá zdůraznit kontury 918 Spyderu ještě jasněji. Barva je velmi živá a dává povrchu vzhled kapalného kovu.“ Nádherný odstín dodal pro výjimečné Porsche pomyslnou třešničku, hlavně hloubka barvy je dokonalá.

Slavný komik znovu doplňuje rozebranou sbírku Porsche. Tohle má teď jedině on - 1 - Porsche GT3 RS Seinfeld lak 918 01
Porsche GT3 RS samotného Seinfelda.

Slavný komik znovu doplňuje rozebranou sbírku Porsche. Tohle má teď jedině on - 2 - Porsche GT3 RS Seinfeld lak 918 02Slavný komik znovu doplňuje rozebranou sbírku Porsche. Tohle má teď jedině on - 3 - Porsche GT3 RS Seinfeld lak 918 03Slavný komik znovu doplňuje rozebranou sbírku Porsche. Tohle má teď jedině on - 4 - Porsche GT3 RS Seinfeld lak 918 04Slavný komik znovu doplňuje rozebranou sbírku Porsche. Tohle má teď jedině on - 5 - Porsche GT3 RS Seinfeld lak 918 05
Porsche 918 Spyder, které bylo inspirací pro přelakování Seinfeldového RS

Zdroj: Jerry Seinfeld@Instagram

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše